Jaki wózek dla niemowlaka?

Wybór wózka dla niemowlaka często sprawia rodzicom problem, zwłaszcza jeśli dziecko urodzi się wiosną lub latem. Jednak nawet wtedy trzeba kupić głęboki wózek. Poza tym bardzo ważne jest przyjrzenie się wadze i stabilności wózka. Jego waga powinna być dobrana do możliwości mamy, która najczęściej będzie zabierała maleństwo na spacer. Poza tym wózek powinien swobodnie mieścić się do samochodu. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, wybierając wózek dla dziecka?

Wybór wózka

Wybór wózka dla niemowlaka często sprawia rodzicom problem, zwłaszcza jeśli dziecko urodzi się wiosną lub latem. Jednak nawet wtedy trzeba kupić głęboki...

Wózek gondola

Można je podzielić na trzy rodzaje:

Polecane wideo:

Wózek należy dobrać odpowiednio do wieku dziecka. Wybierając wózki głębokie dla niemowląt, należy sprawdzić, czy wózek ma atest (rozpoznajemy go po trójkącie z wpisanym B). Jeśli dany model posiada atest, to znaczy, że spełnia takie normy bezpieczeństwa:

  • stabilność,
  • zabezpieczenie przed zaklinowaniem,
  • zabezpieczenie przed zranieniem się dziecka,
  • wytrzymałość konstrukcji.

Rodzice powinni zwrócić uwagę na amortyzatory, prowadzenie wózka po nierównych chodnikach, kałużach i chodnikowych dziurach nie jest proste. Kółka są również bardzo ważne, warto zainwestować w wózek, który ma szerokie i dmuchane, ponieważ takie kółka sprawdzają się nie tylko na spacerach w mieście, ale także na łonie natury.

Wózek gondola musi być duży i wygodny, materiał ze środka wózka powinien być zdejmowany do prania, warto sprawdzić jakość materiału i wybrać coś ciemniejszego. Materacyk amortyzujący musi mieć grubość 1 cm i powinien przepuszczać powietrze. Budka gondoli także musi się łatwo składać, a odgłos składania nie powinien wybudzać dziecka. Do wózka powinny być dołączone:

  • kosz i siatka na zakupy,
  • parasolka przeciwsłoneczna,
  • folia przeciwdeszczowa,
  • moskitiera,
  • śpiworek.

Jeśli wózek nie posiada tych rzeczy, warto się w nie zaopatrzyć.

Wózek spacerówka i parasolka

Gdy dziecko wyrośnie z gondoli, warto kupić spacerówkę. Spacerówka dla niemowlaka powinna również zawierać budkę. Wózek ten powinien mieć pięciopunktowe szelki, dzięki którym malec nie ucieknie z wózka. Podobnie jak w gondoli, polecane są materace z ciemnym obiciem, które można wziąć do prania. W spacerówkach istotne jest, aby dziecko mogło wygodnie oprzeć nogi na podnóżku.

Parasolka to wózek polecany dla dzieci, które rzadko korzystają z wózka. Niestety, ten rodzaj wózka nie nadaje się za miasto, jest odpowiedni tylko do supermarketu i na niedługi spacer po parku.

Wózki dla dzieci powinny łatwo się składać. Kobieta przed zakupem wózka powinna sprawdzić, czy sama poradzi sobie z jego złożeniem.

Wybór wózka dla niemowląt jest tak samo trudny jak wybór fotelika samochodowego dla dziecka. Rodzice powinni decydować rozsądnie i sprawdzać, czy te sprzęty zapewnią malcowi bezpieczeństwo.

Małgorzata Kazbieruk

Komentarze

dyskusje na forum

Melisa

Pati518 • ostatni post 4 tygodnie temu

2
Artykuły Wózki dla niemowlaka
Wózki dla niemowlaka

Skorzystaj z promocji w sklepie 4KIDS

Skorzystaj z promocji w sklepie 4KIDS

Body dla dziecka Body firmy Mamas&Papas to jakość i bogate wzornictwo. Promocja w sklepie 4KIDS Spacerówka Nuna Pepp Bisque jest innowacyjna i praktyczna. Nadaje się do przewożenia dzieci od szóstego miesiąca życia. Jest komfortowa i bezpieczna.

Wózki dla niemowlaka

Uniwersalna dostawka do wózka marki Lascal

Uniwersalna dostawka do wózka marki Lascal

Wśród produktów dystrybutora Tootiny na specjalną uwagę zasługują innowacyjne rozwiązania marki Lascal. Dostawka do wózka Buggyboard, to wiosenny must have rodziców, którzy spacerują z dwójką dzieci. Podczas gdy młodsze podróżuje wygodnie w wózku, starsze...

Wózki dla niemowlaka

Ekowózki

można się również kierować wybierając wózki dziecięce. Ekologiczne wózki dla dzieci mają tę przewagę nad tradycyjnymi, iż wykonane są z materiałów (...) pochodzenia naturalnego. Jaki wózek dla dziecka wybrać? Jest...

Wózki dla niemowlaka

Wózek dziecięcy w mieście

Wózek dziecięcy w mieście

Jaki wózek wybrać do miasta? Czy Twój wózek poradzi sobie z krawężnikami? Czy jest lekki, poręczny i dobrze się prowadzi? Koniecznie sprawdź, na co powinnaś/powinieneś zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić wózek dla swojego dziecka.

Wózki dla niemowlaka

Dziecko w wózku

Dziecko w wózku

dla niemowlaka, niejednokrotnie odwiedzasz kilkanaście sklepów, aby dokonać właściwego wyboru.

Wózki dla niemowlaka

Wybór wózka

Wybór wózka

Wybór wózka dla niemowlaka często sprawia rodzicom problem, zwłaszcza jeśli dziecko urodzi się wiosną lub latem. Jednak nawet wtedy trzeba kupić głęboki wózek.

Wózki dla niemowlaka

Jak radzić sobie z dzieckiem w wózku w miejskiej dżungli?

Co zrobić, aby każde wyście z dzieckiem w wózku było przyjemne i nie zmieniało się w wymagającą siły fizycznej udrękę? Jak pokonać przeszkody czekające na rodziców w mieście? Na te pytania odpowiada Monika Mrozowska, mama Jagody, Karoliny oraz malutkiego...

Wózki dla niemowlaka

Śpiworek do wózka

Śpiworki do wózka są obecnie bardzo popularne. Dużą ich zaletą jest fakt, że niemowlęta nie mogą ich zdjąć, kopiąc nogami. W rezultacie nie marzną podczas spacerów w wózku i nie budzą się z powodu zimna. Mimo iż dostępne są śpiworki dla noworodków, większość...

Wózki dla niemowlaka

Jaki wózek wybrać dla dziecka?

Jaki wózek wybrać dla dziecka?

wózki teutonia od tego roku współgrają poza Tario także z Cybex z grupy 0+, Maxi-Cosi, kiddy, Britax-Römer. Wystarczy zamontować wybrany adapter

Wózki dla niemowlaka

Akcesoria do wózka

dla niemowlaka, niejednokrotnie odwiedzasz kilkanaście sklepów, aby dokonać właściwego wyboru. Bezpieczeństwo i wygoda dziecka są najważniejsze. Obecnie (...) , albo na wózki głębokie. Wykonana z wysokiej jakości folii...