Trwa ładowanie...

Jadły własne odchody i zdzierały tapetę ze ścian. Makabryczna historia dzieci ma swój finał

W 2016 roku opinią publiczną wstrząsnęła makabryczna historia – matka zostawiła dwójkę dzieci, roczne i ponad dwuletnie, bez opieki i jedzenia na 11 dni. Gdy dzieci umierały z głodu i rozpaczliwie próbowały się wydostać z mieszkania, kobieta spędzała czas z kochankiem. Prokuratura domagała się dożywocia, 5 lipca 2021 roku zapadł wyrok w tej sprawie.

Zobacz film: "Dziecko w chodziku przed schodami. Dramatyczne nagranie z Azji"
spis treści

1. Makabryczne odkrycie w jednym z kijowskich mieszkań

W grudniu 2016 roku 20-letnia wówczas Vladislava zostawiła w mieszkaniu dwójkę małych dzieci – ponad dwuletnią córkę, Annę, i niespełna rocznego syna – Daniela. Podczas gdy przez 11 dni dzieci dosłownie umierały z głodu, matka spędzała czas z kochankiem.

Syn Ukrainki zmarł z głodu, a córkę odnaleziono nieprzytomną i w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Ślady znajdujące się w mieszkaniu wskazywały, że przez wiele dni rozgrywał się tu dramat – dzieci jadły własne ekskrementy, gryzły tapetę, na co wskazywały odnalezione przez śledczych ślady zębów na ścianach. Dzieci próbowały także zerwać linoleum przy drzwiach, by wydostać się z domu.

Śledztwo wykazało, że dziewczynka spędziła kilka dni u boku zmarłego brata, a przeżyła tylko dlatego, że piła wodę z wazonu.

2. Wyrok, który wstrząsnął opinią publiczną

Sędzia Galina Bondarenko nazwała matkę dzieci "cyniczną i pozbawioną serca", ale jednak wyrok, który zapadł w 2019 roku – 8 lat pozbawienia wolności, wstrząsnął opinią publiczną.

Choć matka, jak przytaczały media, tłumaczyła się, że nie wiedziała, że dzieciom coś się stanie i że chciała dla nich zawsze jak najlepiej, to z innych relacji wynika, że w więzieniu nie wykazywała szczególnej skruchy.

Relacje świadków z kolei wskazują, że matka celowo mogła głodzić dzieci, by być bardziej przekonywającą, prosząc o wsparcie pieniężne w internecie.

Od wyroku sądu odwołała się prokuratura, składając apelację i wnosząc o dożywocie dla wyrodnej matki.

5 lipca 2021 roku po ponownym rozpatrzeniu sprawy zapadł wyrok – kobietę skazano na 12 lat pozbawienia wolności na podstawie artykułu dotyczącego zabójstwa dziecka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Próbowała zabić własne dziecko (WIDEO)
Próbowała zabić własne dziecko (WIDEO)

26- latka z Australii próbowała otruć swoje dziecko. Po raz pierwszy o Brooke Lucas świat usłyszał,

przeczytaj artykuł
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.