Trwa ładowanie...

Dieta oczyszczająca - usprawnij pracę jelit i chudnij z łatwością

Avatar placeholder
26.03.2021 13:06
Dieta oczyszczająca - usprawnij pracę jelit i chudnij z łatwością
Dieta oczyszczająca - usprawnij pracę jelit i chudnij z łatwością (GettyImages)

Diety oczyszczające organizm są obecnie bardzo popularne. Po ciąży wiele kobiet marzy, aby poczuć się lekko i świeżo. O ile nie karmimy piersią, jest to dobry moment, aby przejść przez dietę oczyszczającą. Pozwoli nam ona oczyścić organizm, stracić trochę kilogramów i może być dobrym wstępem do rozpoczęcia walki o powrót do figury sprzed ciąży.

spis treści

1. Dieta detox

Zanim zaczniemy dietę oczyszczającą, należy się do tego odpowiednio przygotować. Można to prosto zrobić w trzech krokach.

Zasady diety oczyszczającej należy wprowadzać stopniowo. Na początku wydaje się to bardzo trudne, a dla niektórych wręcz niemożliwe.

Zobacz film: "Jakie są przyczyny przedwczesnego porodu?"

Dlatego już na kilka dni przed rozpoczęciem diety oczyszczającej odstawmy ciężkie, tłuste i smażone potrawy i zrezygnujmy z fast foodów, napojów gazowanych i przetworzonej żywności.

Przygotowując się do diety oczyszczającej, zrezygnujmy również z papierosów, alkoholu oraz mocnej kawy i herbaty.

Jeśli mamy wątpliwości, czy dieta oczyszczająca organizm jest dla nas odpowiednia, udajmy się do lekarza, który powie, czy możemy bezpiecznie przeprowadzić dietę oczyszczającą.

Dieta oczyszczająca może być idealnym wstępem do powrotu do formy
Dieta oczyszczająca może być idealnym wstępem do powrotu do formy (123rf)

Zanim rozpoczniemy dietę oczyszczającą jelita, zaplanujmy wcześniej wszystkie posiłki, aby nie zaskoczył nas głód i pusta lodówka. Wówczas łatwiej złamać zasady diety oczyszczającej i zjeść coś niedozwolonego.

2. Dieta oczyszczająca - zasady

Najważniejsze to trzymać się ustalonego harmonogramu diety oczyszczającej. Codziennie rano należy wypijać szklankę wody mineralnej. Posiłki warto wzbogacić o błonnik, który usprawni pracę układu pokarmowego.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Jak pozbyć się toksyn z organizmu? [8 zdjęć]

Brak ruchu i niewłaściwa dieta sprzyjają powstawaniu toksyn w organizmie. Świadczyć mogą o tym takie

zobacz galerię

Dieta oczyszczająca z toksyn powinna się opierać o następujące warzywa: marchewka, burak, kiszona kapusta, ogórki, seler, pietruszka, kalafiory, brokuł, rzodkiewki, cebula, pory, cukinie, sałata, papryka i pomidory.

W czasie diety oczyszczającej ważna jest również odpowiednia porcja owoców. Przeprowadzając dietę oczyszczającą, możemy jeść jabłka, grejpfruty oraz cytryny. Ważne jest, aby w czasie diety oczyszczającej całkowicie usunąć z diety produkty z mięsa i mleka.

Woda jest kluczowa dla osób na diecie oczyszczającej. Warto wypijać przynajmniej 2 litry wody każdego dnia w czasie diety oczyszczającej.

Efekty diety oczyszczającej można wspomóc i przyspieszyć dzięki świeżo wyciskanym sokom i herbatom ziołowym, np. z mięty lub białej herbaty.

3. Dieta oczyszczająca - przeprowadzenie

Dieta oczyszczająca może trwać tylko jeden dzień, ale też dłużej. Wszystko zależy od tego, ile czasu możemy poświęcić i tego, jak wygląda nasza codzienna dieta.

Dieta oczyszczająca oparta na owocach i warzywach jest zupełnie bezpieczna. Bez konsultacji z lekarzem taką dietą oczyszczająca można prowadzić nawet przez 10 dni. Najważniejsze to jeść regularne 5 posiłków w ciągu dnia, które będą oparte na warzywach i owocach.

ZOBACZ TAKŻE:

Inną propozycją, dla osób niemających zbyt wiele czasu na planowanie posiłków jest jednodniowa oczyszczająca dieta sokowa. Jest ona doskonała dla młodych mam. Do przeprowadzenia takiej diety oczyszczającej potrzebujemy tylko sokowirówki.

Pozwoli ona na szybkie przygotowanie pysznych soków owocowo-warzywnych. W czasie tej jednodniowej diety sokowej należy pić dużo wody oraz herbat owocowych i ziołowych. Jednodniowa dieta oczyszczająca również obejmuje 5 posiłków. W ciągu dnia możemy wypić np. bulion doprawiony bazylią na obiad. Najważniejsze to nie jeść stałych pokarmów.

Polecane dla Ciebie