Trwa ładowanie...

Czterolatek zmarł po spróbowaniu cynamonu

Czteroletni chłopiec mieszkający w Kentucky zmarł po spożyciu cynamonu. Znalazł go w jednym z pojemników znajdujących się w szafkach kuchennych. W chwili zdarzenia przebywał pod opieką swojej matki. To dramatyczne wydarzenie pokazuje, że nie jesteśmy bezpieczni nawet we własnym domu.

Zobacz film: "Jak rozwija się przedszkolak?"

1. Niebezpieczny cynamon

Do tragedii doszło, gdy dziecko bawiło się w mieszkaniu. Czteroletni Matthew wspiął się na blat szafki, by sięgnąć po stojak z przyprawami. Wybrał cynamon, który następnie spróbował. Po dostaniu się proszku do dróg oddechowych, chłopiec natychmiast zaczął się dusić.

Kaszlącego Matthew na podłodze w kuchni znalazła matka. Duszące się dziecko przewieziono do Baptist Health Medical Center. Walka o życie trwała półtorej godziny. Niestety, małego chłopca nie udało się uratować.

- Matthew nigdy nie miał żadnych problemów ze zdrowiem. Gdy go znalazłam, nie mógł złapać oddechu. To wyglądało jak omdlenie po jakimś ataku - wspominała po wypadku matka dziecka.

Facebook
Facebook

Okazało się, że przyczyną śmierci dziecka był cynamon, który dostał się do płuc chłopca. Zrozpaczona matka długo nie mogła wybaczyć sobie, że tragedia wydarzyła się pod jej opieką.

W rocznicę po przykrym wydarzeniu kobieta na portalu społecznościowym Facebook opublikowała wzruszający post, który ma być przestrogą dla innych rodziców. __

- Rok temu mój świat runął. Nadal czuję, jakby to było wczoraj. Straciłam największą część mnie – tę, która już nigdy nie wróci. Nie wiem, jakim cudem to przeżyłam. Moje dzieci były i są całym moim życiem. Mój mały mężczyzno, mamusia Cię kocha i tęskni bardziej niż ktokolwiek może sobie to wyobrazić - napisała. 

2. Przykre skutki „Cynamonowego wyzwania”

Kilka lat temu internet obiegła nowa moda – „Cynamonowe wyzwanie”. Polegało ono na spożyciu łyżki cynamonu bez popijania. W efekcie uczestnicy tej akcji na oczach innych krztusili się i dusili.

Lekarze natychmiast zainterweniowali w tej sprawie. Wyjaśnili, że przyjmowanie przyprawy w taki sposób może powodować zadławienie, zaburzenia oddychania oraz podrażnienie gardła.

Z uwag lekarskich nie skorzystała jednak 16-letnia Dejah Reed. Dziewczyna podjęła wyzwanie. Podczas spożywania cynamonu zaczęła się śmiać, przez co proszek dostał się do płuc. Nastolatkę przewieziono do szpitala, gdzie spędziła kilka dni. Nie udało się jej do końca wyleczyć - do dzisiaj ma problemy z oddychaniem i codziennie musi korzystać z inhalatora.  

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.