Trwa ładowanie...

Błąd w pielęgnacji storczyków. Nagminnie popełniany podczas upałów

Storczyki to jedne z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych. Nie mają wielkich wymagań uprawowych, długo kwitną i zachwycają różnorodnością kwiatów. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji storczyków, zwłaszcza w upały. Jeden błąd możne nas kosztować stratę rośliny.

Zobacz film: "Płyn do mycia naczyń w pielęgnacji storczyków"

spis treści

1. Stanowisko do uprawy storczyków

W przypadku hodowli storczyków bardzo ważną rolę odgrywa światło. Ma ono decydujący wpływ na kwitnienie i rozwój rośliny. Storczyki są roślinami ciepłolubnymi. Lubią stanowiska jasne, ale o rozproszonym świetle. Najlepiej będzie im na parapetach wschodnich i południowo-zachodnich.

Zobacz też: Czy storczyki mogą być szkodliwe? Przeczytaj, jeśli masz je w domu

Rośliny są wrażliwe na niedobór światła. Doskwiera im to zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wtedy też większość gatunków storczyków rozpoczyna zimowanie. Okazuje się, że nie tylko niedobór światła jest problemem, ale też jego nadmiar.

2. Błąd popełniany w hodowli storczyków

Błąd, który najczęściej popełniamy w lecie, dotyczy miejsca hodowli storczyków. Mimo że lubią one jasne pomieszczenia, źle tolerują wystawienie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Ekspozycja na słońce może spowodować poparzenie rośliny.

Widać to doskonale na liściach, które już po kilku godzinach pokrywają się brązowymi plamami. Jeśli oparzenie jest niewielkie roślina jest sobie w stanie z nim poradzić. Dłuższe przebywanie w ostrym słońcu może jednak spowodować obumarcie rośliny.

W lecie pamiętaj więc o cieniowaniu rośliny. Unikaj stawiania rośliny na parapecie od strony południowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie