Trwa ładowanie...

26 września to dzień, w którym rodzi się najwięcej dzieci na świecie

Wrzesień od zawsze był miesiącem, w którym na świat przychodziło najwięcej dzieci. Nie tylko w Polsce. Ale prawdziwy baby boom przypada właśnie dziś. Demografowie wyliczyli, że 26 września na świecie rodzi się najwięcej dzieci.

Zobacz film: "Baby boom 2019! Która gwiazda zarobi najwięcej na macierzyństwie?"

1. Kiedy rodzi się najwięcej dzieci na świecie?

26 września to dzień, w którym statystycznie na świat przychodzi najwięcej dzieci w całym roku. Tak wynika z wyliczeń szpitali, które tego dnia notują wzmożoną falę porodów.

Na przykład w Wielkiej Brytanii 26 września na świat przychodzi ok. 2 tys. noworodków. Tymczasem średnia urodzeń w innych dniach sięga 1,8 tys. dzieci.

2. Gdzieś na świecie właśnie rodzi się dziecko

Zdaniem lekarzy najprostszym wyjaśnianiem baby boomu właśnie w tym dniu, może być data zapłodnienia. A więc cofnijmy się o 9 miesięcy wstecz.

Otóż wyliczając potencjalną datę poczęcia dzieci do zapłodnienia mogło dojść 26 grudnia, czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. To może wiele wyjaśniać. W końcu święta to czas, gdy miękną nam serca, jesteśmy bardziej chętni do okazywania uczuć i mocniej czujemy więzi, które łączą nas z ukochaną osobą. Do tego mamy wtedy po prostu więcej czasu.

Zima czy lato, wtorek czy czwartek ? Wiemy, kiedy rodzi się najwięcej dzieci
Zima czy lato, wtorek czy czwartek ? Wiemy, kiedy rodzi się najwięcej dzieci [4 zdjęcia]

Planując ciążę, nie jesteśmy w stanie przewidzieć daty rozwiązania. Oczywiście możemy postarać się, by...

zobacz galerię

W większości krajów, tak samo jak w Polsce, to dzień wolny od pracy. W krajach anglosaskich to również dzień obdarowywania się prezentami znany jako Boxing Day. Dzień spędzamy w miłej rodzinnej atmosferze, a to jak sugerują badania - zachęca do miłosnych uniesień. Efekty pojawiają się 9 miesięcy później.

"Office for National Statistics" zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt. Zdaniem analityków rodzice mogą działać z premedytacją i dokładnie planują datę narodzin dziecka. Ich zdaniem czynnikiem decydującym o terminie może być również kwestia szkoły. Niektórym rodzicom zależy, żeby ich dzieci były najstarsze w klasie.

3. We wrześniu porodówki pękają w szwach

Najwięcej dzieci przychodzi na świat we wrześniu i w listopadzie. Na porodówkach przyjęło się nawet żartobliwe określanie tych dzieci, jako noworocznych prezentów i walentynkowych niespodzianek, bo wtedy musiało dojść do poczęcia pociech.

Kiedy rodzi się najmniej dzieci w roku? 25 i 26 grudnia. Tu również można znaleźć pewną prawidłowość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.