Trwa ładowanie...

Znaczenie imion męskich – Antoni, Jakub, Szymon

Znaczenie imion męskich może wiele powiedzieć o charakterze i usposobieniu danej osoby. Wiele osób uważa, że od imienia mężczyzny zależy to, jak jest on postrzegany przez innych. Choć mało kto jest świadomy znaczenia imion męskich, to mimo wszystko zdarza się, że to na podstawie imienia ludzie tworzą opinię o danej osobie. Rodzice powinni poznać znaczenie imion męskich, zanim wybiorą to idealne imię dla swojego syna. Jakie jest znaczenie najpopularniejszych imion męskich 2016?

Zobacz film: "Obcojęzyczne imiona dla dzieci"

spis treści

1. Znaczenie imion męskich - Antoni

Znaczenie imienia męskiego Antoni wskazuje na to, że jest to osoba bardzo cierpliwa, która spokojnie dąży do osiągnięcia celu. Po przeczytaniu znaczenia tego męskiego imienia okaże się, że Antoni nie lubi się wyróżniać. Nie jest to osoba bardzo przebojowa, jednak ma to swoje zalety. Zamiast tego można zdecydowanie polegać na jego zaangażowaniu i odpowiedzialności.

Antoni bardzo solidnie wykonuje powierzone mu zadania i jest bardzo zdecydowany w działaniu. Niestety znając znaczenie imienia Antoni, okaże się również, że czasem podejmowanie szybkich i ważnych decyzji zajmuje mu zbyt dużo czasu. Jednocześnie nie warto go popędzać, ponieważ może się szybko zniechęcić i wycofać. Zamyka się wówczas w sobie i ciężko do niego trafić. Często sprawia również wrażenie zagubionego.

Imiona pochodzenia rosyjskiego – czy są w Polsce popularne?
Imiona pochodzenia rosyjskiego – czy są w Polsce popularne? [6 zdjęć]

Imiona wywodzące się z Rosji wcale nie należą do rzadkości. Niektórzy nie mają nawet pojęcia, że nadali

zobacz galerię

2. Znaczenie imion męskich - Jakub

Znaczenie imienia męskiego Jakub zasugeruje rodzicom, że to dobry wybór, jeżeli sądzą, że ich syn będzie bardzo aktywny i zaangażowany w działanie. Jakub ma bardzo dużą potrzebę pomagania. Lubi czuć się potrzebny i chętnie służy ludziom radą.

Po zapoznaniu się ze znaczeniem imienia Jakub dowiemy się, że Jakub to często egoista. Warto jednak podkreślić, że Jakub to grzeczny i dobrze wychowany mężczyzna, który nie lubi kłamstwa i oszustw. Dlatego można się poczuć bezpiecznie w jego towarzystwie.

W jego otoczeniu ciężko znaleźć prawdziwych przyjaciół, ponieważ jak mówi znaczenie tego męskiego imienia, Jakub szybko się nudzi wśród ludzi. Uwielbia za to podróże i ciągłe zmiany. Choć nie jest idealnym partnerem, będzie z niego dobry mąż i głowa rodziny.

3. Znaczenie imion męskich - Szymon

Znaczenie imienia męskiego Szymon wiele ujawnia o mężczyźnie o tym imieniu. Mało kto wie, że Szymon ma niesamowity dar przekonywania innych do swoich racji. Jednocześnie jest on bardzo tajemniczy. Nie lubi dzielić się życiem prywatnym i jest bardzo pamiętliwy.

ZOBACZ TAKŻE:

Znaczenie imienia męskiego Szymon powie nam, że jest to często człowiek dość poważny, co z czasem może się nudzić. Szymonowi to jednak nie przeszkadza. Nie lubi przebywać w towarzystwie, jednak jest bardzo cierpliwą i dobrze zorganizowaną osobą.

Szybko i mocno angażuje się w powierzone mu zadania, gdy jest to konieczne. Szymon jest osobą bardzo pewną siebie, ale pełną sprzeczności. Czuje się dobrze, gdy jest zaangażowany w działanie i to mu daje pełnię satysfakcji. Jego szacunek budzą jedynie te osoby, które potrafią się mu przeciwstawić. Zazwyczaj Szymon nie okazuje uczuć, choćby to była wielka namiętność.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.