Trwa ładowanie...

Zmarło 15-miesięczne dziecko. Prokurator wskazuje winnych

Avatar placeholder
22.02.2023 16:08
Zaniedbanie rodziców doprowadziło do śmierci 15-miesięcznego dziecka. Maluch był głodzony
Zaniedbanie rodziców doprowadziło do śmierci 15-miesięcznego dziecka. Maluch był głodzony (East News)

W nocy z 15 na 16 września 2022 roku w Piastowie doszło do tragedii. Policjanci zostali wezwani po tym, jak znaleziono zwłoki 15-miesięcznego dziecka. Sprawa niedługo będzie miała finał w sądzie. Śledczy przygotowali akt oskarżenia, a jako winnych śmierci dziecka wskazali rodziców.

spis treści

1. Śmierć 15-miesięcznego dziecka

Policjanci zostali wezwani tuż po północy w nocy z 15 na 16 września 2022 roku. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że zmarło 15-miesięczne dziecko. Wszczęto śledztwo, by ustalić okoliczności tragicznej śmierci maleństwa.

Jak przekazał portalowi wpr24.pl Anrzej Zwoliński, zastępca Prokuratora Rejonowego w Proszkowie, śledztwo w tej sprawie zostało zakończone, a do sądu wpłynął akt oskarżenia. Prokurator o śmierć dziecka obwinił rodziców.

2. Przyczyny tragedii

Według śledczych, winni śmierci 15-miesięcznego dziecka są rodzice, którzy mieli dopuścić się zaniedbania. Opiekunów maleństwa oskarżono o znęcanie się nad osobą małoletnią i nieumyślne spowodowanie śmierci. Śledczy ustalili, że dziecko nie było bite.

Zobacz film: "Pytanie mamy - Jak działa colostrum?"

- Sekcja zwłok nie wykazała śladów fizycznego znęcania się nad dzieckiem. Dziecko nie miało odpowiedniej opieki, było niedożywione, nie przeszło wymaganych szczepień, rodzice nieodpowiednio dbali też o jego higienę. Brak lub zaniechanie opieki w takich sytuacjach jest klasyfikowane jako znęcanie - wyjaśnia prokurator Zwoliński w rozmowie z portalem wpr24.pl.

Śledztwo wyjaśniło przyczyny tragedii
Śledztwo wyjaśniło przyczyny tragedii (East News)

Termin pierwszej rozprawy nie jest jeszcze znany, ale zarzuty wobec rodziców są poważne. Tragedii można była uniknąć, a najdramatyczniejsze jest to, że niewinne dziecko zapłaciło życiem za nieodpowiedzialność rodziców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze