Przejdź na WP

Zmarł przez wizytę w parku. Miał silny atak astmy (WIDEO)

Astma to przewlekła choroba zapalna dróg oddechowych. Na świecie na astmę choruje ponad 300 milionów ludzi, a w samej Polsce ok. 2 miliony.

Choroba może pojawić się w każdym wieku. U małych dzieci jest ona trudna do rozpoznania, ponieważ nie potrafią one dokładnie opowiedzieć, co im dolega. Mają też trudności z wykonaniem spirometrii.

16-letni Joe Dale z Barnsley w Południowym Yorkshire został zdiagnozowany w wieku pięciu lat. Dzięki prawidłowo dobranym lekom, udało się całkowicie wyciszyć objawy choroby. Joe miał tylko jeden atak w wieku 12 lat.

Mimo że chłopiec nie miewał ataków, zawsze nosił przy sobie inhalator, którego miał użyć w razie nagłego pogorszenia się stanu jego zdrowia. Niestety, kiedy pojawił się kolejny atak, Joe nie był w stanie przyjąć leku.

Więcej o historii Joe dowiedz się z WIDEO.

Jego rodzice postanowili opowiedzieć swoją historię, żeby szerzyć wiedzę na temat astmy i pokazać, jak groźna to może być choroba.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.