Trwa ładowanie...

#ZDROWOROSNA to świetna zabawa!

Informacja prasowa
(Materiał Partnera)

Akcja #ZDROWOROSNA to połączenie edukacji i zabawy! Jest to ogrodnicza akcja edukacyjna o zasięgu ogólnopolskim, która ma za zadanie pokazać dzieciom jak ważne jest uprawianie własnych warzyw i zdrowe odżywianie. Dedykowana jest dzieciom przedszkolnym i wczesnoszkolnym klas 1-3 szkół podstawowych, które są niezwykle ciekawe świata. #ZDROWOROSNA inspiruje rodziców, dziadków i nauczycieli, by w kreatywny sposób kształtowali u swoich podopiecznych postawy proekologiczne i zamiłowanie do zdrowej żywności oraz wprowadza ich w interesujący w świat ogrodnictwa.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie https://www.legutko.com.pl/hobby/zdroworosna/ .

Organizatorem akcji jest firma W. Legutko, która pragnie przekonać dzieci, że uprawa roślin to świetna zabawa! Stwarza im okazję do spróbowania własnych sił w uprawie roślin. Niech zobaczą jakie to proste! Wejście w rolę ogrodnika uczy sumienności, odpowiedzialności oraz sprawia mnóstwo radości z obserwowania wzrostu roślin uzyskanych z nasion. Co więcej, własna uprawa roślin zachęca dzieci do spróbowania warzyw i ziół, które są efektem ich pracy.

Kampania #ZDROWOROSNA jest bardzo ciekawym pomysłem na zabawę z dziećmi, dlatego zyskała aprobatę wielu podmiotów.

(Materiał Partnera)

Organizator akcji (firma W. Legutko) jest również patronem programu MasterChef Junior, w którym jego młodzi uczestnicy korzystają z produktów oznaczonych #zdroworosna, które są dostępne w wybranych centrach ogrodniczych oraz w sklepie internetowym W.Legutko.

Na czym polega akcja? Jak wziąć w niej udział?

Nauczyciele zamawiają darmowe, interaktywne pakiety #ZDROWOROSNA i startują z edukacją dzieci oraz uprawą roślin w klasach. Wspólnie wysiewają zdrowy i pełen witamin koperek. Dzieci bawią się i uczą jednocześnie pod okiem pedagogów, dla których przygotowane zostały materiały szkoleniowe wspierające przeprowadzenie zajęć. Z pakietem #zdroworosna sala lekcyjna stanie się miejscem ogrodniczej przygody. Zaletą akcji jest fakt, że nie wiąże się z żadnymi kosztami dla jej uczestników. Dzieci pragną, aby dać im możliwość wykazania się, a posiadanie własnych roślin jest ku temu świetną okazją. Jeśli złapią ogrodniczego bakcyla, wówczas mogą sięgnąć po wiele ciekawych zestawów oznaczonych #zdroworosna.

(Materiał Partnera)

Akcji towarzyszy konkurs YouTuberski!

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, których zadaniem jest nagranie krótkiego filmiku (maks. 3 min.) przedstawiającego np. tworzenie własnego ogródka w domu, jego pielęgnacji lub ujęcia z przygotowania dania z wykorzystaniem samodzielnie uprawianych warzyw i ziół. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie https://www.legutko.com.pl/hobby/o-konkursie-zdroworosna/ . Konkurs jest niezależny od akcji, który odbywa się w 5 turach.

Informacja prasowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza