Trwa ładowanie...

Zabawy z dzieckiem - rowerek i boksowanie

Avatar placeholder
22.01.2015 11:46
Zabawy z dzieckiem - rowerek i boksowanie
Zabawy z dzieckiem - rowerek i boksowanie

Zabawy z dzieckiem, od samego początku dają rodzicom i samemu maluchowi dużo radości. Ale najważniejszą funkcją zabawy z dzieckiem jest wspomaganie jego rozwoju - koordynacji ruchowej i działania mięśni, a także koncentracji i możliwości umysłowych. Zabawy z 3- lub 6-miesięcznym dzieckiem nie mogą być jeszcze zbyt skomplikowane. Nie mogą też zbyt dużo wymagać od maleństwa. Nie znaczy to jednak, że nie są dużą frajdą - i dla dziecka, i dla rodziców.

spis treści

1. Zabawa z dzieckiem w rowerek i boksowanie

Ta zabawa z dzieckiem posiada dwa elementy, rozwijające różne umiejętności dziecka:

  • Rowerek. Ułóż dziecko na plecach. Weź w ręce jego stópki i zacznij nimi delikatnie poruszać, tak jakby miało pedałować. Możesz dodatkowo zachęcać dziecko do poruszania nóżkami samodzielnie, mówiąc w rytm pedałowania: "A teraz jedziemy, jedziemy, jedziemy!". Po jakimś czasie mały "rowerzysta" będzie mógł wykonywać to ćwiczenie bez twojej pomocy.
  • Boksowanie. Ułóż dziecko na plecach. Weź w ręce jego dłonie i zacznij nimi delikatnie poruszać, tak jakby miało "boksować" powietrze nad sobą. Zachęcaj dziecko uśmiechem, nie zapominaj także o kontakcie wzrokowym. Możesz też powtarzać: "A teraz boksujemy, boksujemy, boksujemy!".
Zobacz film: "Biały szum trzykrotnie skraca czas potrzebny niemowlęciu do zaśnięcia"

Zabawa z dzieckiem w rowerek i boksowanie przestanie być dla malucha atrakcyjna, kiedy nauczy się chodzić. Ale wtedy jest już wiele innych zabaw dla dzieci, które możecie wypróbować!

2. Jakie są zalety tej zabawy?

Zabawa z 3-miesięcznym dzieckiem w rowerek i boksowanie:

Twoje zabawy z dzieckiem są bardzo ważne, nawet jeśli wydają ci się zbyt proste, aby miały jakiś wpływ na rozwój dziecka. Nic bardziej mylnego: takie zabawy z dzieckiem nie tylko wspomagają jego rozwój, ale też budują i wzmacniają więź między wami.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze