Trwa ładowanie...

Wyblakłe ubrania to przeszłość. Wypróbuj kawę i herbatę

Jeśli w twojej garderobie króluje czerń, wiesz jak ciężko utrzymać ten kolor w dobrym stanie. Po kilku praniach ubrania tracą intensywną barwę i stają się coraz bardziej wyblakłe. Zanim wyrzucisz kolejny sprany t-shirt, wypróbuj sprawdzony sposób na przywrócenie koloru.

Zobacz film: "Dodaj aspirynę do prania. Prosty sposób na plamy"

spis treści

1. Kawa i herbata do prania czarnych ubrań

Jeśli wzorem Coco Chanel nosisz tylko czerń, bo nie wymyślono jeszcze ciemniejszego koloru, to na pewno co jakiś czas stajesz przed dylematem: wyrzucić ten sprany t-shirt czy spróbować go jeszcze zregenerować.

Zanim zamkniesz nad nim klapę śmietnika, wypróbuj domowy sposób na przywrócenie czarnego koloru. Do bębna pralki włóż tylko czarne ubrania. Następnie bezpośrednio do komory piorącej wlej 1/4 szklanki mocnego naparu z czarnej herbaty. Możesz też użyć takiej samej ilości zaparzonej kawy. Pamiętaj, że oba napary muszą być bez fusów! Fusy z kawy możesz potem wykorzystać jako nawóz do kwiatów.

Włącz pralkę i wypierz ubrania. Jak to działa?

2. Kawa i herbata jako naturalny barwnik

Substancje zawarte w kawie i herbacie działają jak naturalny barwnik. Podczas prania przywrócą głęboki kolor twoim czarnym ubraniom. Ważne jest, żeby w pralce znajdowały się tylko czarne i bardzo ciemne rzeczy. W innym przypadku na ubraniach mogą pojawić się zacieki i plamy.

3. Czarne ubrania nie wyblakną

Przy praniu czarnych rzeczy pamiętaj też o innych zasadach. Staraj się prać je jak najrzadziej. Nie namawiamy do chodzenia w brudnych ubraniach, ale pierzemy, kiedy to rzeczywiście jest konieczne. Podczas prania wybieramy jak najniższą możliwą temperaturę i możliwie krótki cykl.

Przed włożeniem do pralki obróćmy ubrania na lewą stronę. W ten sposób należy je też suszyć. Co ważne, czarnych ubrań nie suszymy na pełnym słońcu.

Przestrzeganie tych zasad pozwoli nam dłużej cieszyć się intensywnie czarnymi ubraniami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie