Trwa ładowanie...

Wiaderko do kąpieli – założenia twórców, zalety, bezpieczeństwo

Avatar placeholder
31.03.2021 17:19
Wiaderko do kąpieli to pomysł z Holandii, który ma sprawić, że kąpiel niemowlaka stanie się przyjemnością
Wiaderko do kąpieli to pomysł z Holandii, który ma sprawić, że kąpiel niemowlaka stanie się przyjemnością (123rf)

Wiaderko do kąpieli jest mocno krytykowane przez wiele osób. Według nich wiaderko do kąpieli jest niepraktyczne, ponieważ dziecko nie ma w nim zbyt wiele miejsca. Ponadto kręgosłup maluszka w wiaderku do kąpieli może być zbyt mocno obciążony. Z drugiej strony zwolennicy twierdzą, że to najlepsze rozwiązanie na męczące kolki i płacz dziecka w czasie kąpieli.

spis treści

1. Wiaderko do kąpieli - założenia twórców

Wiaderko do kąpieli to pomysł stworzony w Holandii. Pomysł na wiaderko do kąpieli zyskuje obecnie coraz większą popularność i jest stosowany przez około 1 mln matek na całym świecie. W Holandii wiaderko do kąpieli opracowane przez grupę pielęgniarek, położnych i psychologów nazwano Tummy Tub.

Koncepcja wiaderka do kąpieli szybko zdobyła zwolenników również w innych krajach. Co ciekawe wiaderko do kąpieli jest często stosowane na oddziałach dla wcześniaków i noworodków oraz na oddziałach położniczych. Wykorzystując wiaderko do kąpieli, położne pokazują młodym mamom, jak pielęgnować noworodki. Szybko można zauważyć, że dziecko faktycznie szybko się uspakaja w wiaderku do kąpieli i przekonują się do korzystania z tej nowości.

Zobacz film: "Zakupy dla niemowlaka ? w co należy go zaopatrzyć?"

Wiaderko do kąpieli jest dostosowane do potrzeb dzieci od dnia narodzin do 6 miesiąca życia. Jednak mamy, które już korzystają z wiaderka do kąpieli, twierdzą, że ich dzieci chętnie kąpią się w nim nawet do drugiego roku życia.

Akcesoria do kąpieli dla dzieci
Akcesoria do kąpieli dla dzieci [7 zdjęć]

Rękawki (23 x 15 cm) czy koło do pływania (średnica 56 cm) doskonale sprawdzą się do nauki pływania

zobacz galerię

W trakcie tworzenia wiaderka do kąpieli zwrócono uwagę na każdy szczegół. Materiał z którego wykonano wiaderko do kąpieli, jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla dziecka, ponieważ dla twórców ważne było również spełnienie wymogów bezpieczeństwa.

2. Wiaderko do kąpieli - zalety

Wiaderko do kąpieli ma wiele zalet. Zarówno rodzice, jak i dzieci czerpią wiele korzyści z kąpieli w wiaderku do kąpieli. Po pierwsze dziecko czuje się w wiaderku do kąpieli bezpiecznie, a kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością nawet dla dzieci do 1 roku życia.

Specjalny kształt i wyprofilowanie wiaderka do kąpieli Tummy Tub zapewniają dziecku bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Na komfort użytkowania wiaderka do kąpieli wpływa również miękki i miły w dotyku materiał, z którego zostało wykonane wiaderko.

Wiaderko do kąpieli zapewnia bardzo przyjemne doznania dziecku, a każda kąpiel jest pozbawiona stresu i płaczu. Według twórców wiaderko do kąpieli jest również idealne podczas kąpieli wcześniaków.

ZOBACZ TAKŻE:

3. Wiaderko do kąpieli - bezpieczeństwo

Wiaderko do kąpieli jest bezpieczne dla niemowląt. Specjalny kształt wiaderka do kąpieli sprawia, że dziecko nie zanurzy się w wodzie, a samo wiaderko do kąpieli jest bardzo stabilne i nie grozi wywróceniem.

Każde wiaderko do kąpieli ma antypoślizgową gumę na dnie, która zapobiegnie poślizgnięciu się dziecka. Wiaderko do kąpieli nie ma również ostrych krawędzi. Tworzywo, z którego jest wykonane wiaderko do kąpieli, jest bezpieczne dla dziecka i nie zawiera toksycznych substancji. Posiada również wszystkie potrzebne atesty i certyfikaty. Fakt, że wiaderko do kąpieli jest przezroczyste, pozwala na oglądanie dziecka z każdej strony w czasie kąpieli.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze