Przejdź na WP

Wiaderko do kąpieli – założenia twórców, zalety, bezpieczeństwo

Wiaderko do kąpieli jest mocno krytykowane przez wiele osób. Według nich wiaderko do kąpieli jest niepraktyczne, ponieważ dziecko nie ma w nim zbyt wiele miejsca. Ponadto kręgosłup maluszka w wiaderku do kąpieli może być zbyt mocno obciążony. Z drugiej strony zwolennicy twierdzą, że to najlepsze rozwiązanie na męczące kolki i płacz dziecka w czasie kąpieli.

Zobacz film: "Zakupy dla niemowlaka ? w co należy go zaopatrzyć?"

spis treści

1. Wiaderko do kąpieli - założenia twórców

Wiaderko do kąpieli to pomysł stworzony w Holandii. Pomysł na wiaderko do kąpieli zyskuje obecnie coraz większą popularność i jest stosowany przez około 1 mln matek na całym świecie. W Holandii wiaderko do kąpieli opracowane przez grupę pielęgniarek, położnych i psychologów nazwano Tummy Tub.

Koncepcja wiaderka do kąpieli szybko zdobyła zwolenników również w innych krajach. Co ciekawe wiaderko do kąpieli jest często stosowane na oddziałach dla wcześniaków i noworodków oraz na oddziałach położniczych. Wykorzystując wiaderko do kąpieli, położne pokazują młodym mamom, jak pielęgnować noworodki. Szybko można zauważyć, że dziecko faktycznie szybko się uspakaja w wiaderku do kąpieli i przekonują się do korzystania z tej nowości.

Wiaderko do kąpieli jest dostosowane do potrzeb dzieci od dnia narodzin do 6 miesiąca życia. Jednak mamy, które już korzystają z wiaderka do kąpieli, twierdzą, że ich dzieci chętnie kąpią się w nim nawet do drugiego roku życia.

Akcesoria do kąpieli dla dzieci
Akcesoria do kąpieli dla dzieci [7 zdjęć]

Rękawki (23 x 15 cm) czy koło do pływania (średnica 56 cm) doskonale sprawdzą się do nauki pływania dla...

zobacz galerię

W trakcie tworzenia wiaderka do kąpieli zwrócono uwagę na każdy szczegół. Materiał z którego wykonano wiaderko do kąpieli, jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla dziecka, ponieważ dla twórców ważne było również spełnienie wymogów bezpieczeństwa.

2. Wiaderko do kąpieli - zalety

Wiaderko do kąpieli ma wiele zalet. Zarówno rodzice, jak i dzieci czerpią wiele korzyści z kąpieli w wiaderku do kąpieli. Po pierwsze dziecko czuje się w wiaderku do kąpieli bezpiecznie, a kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością nawet dla dzieci do 1 roku życia.

Specjalny kształt i wyprofilowanie wiaderka do kąpieli Tummy Tub zapewniają dziecku bezpieczeństwo w czasie użytkowania. Na komfort użytkowania wiaderka do kąpieli wpływa również miękki i miły w dotyku materiał, z którego zostało wykonane wiaderko.

Wiaderko do kąpieli zapewnia bardzo przyjemne doznania dziecku, a każda kąpiel jest pozbawiona stresu i płaczu. Według twórców wiaderko do kąpieli jest również idealne podczas kąpieli wcześniaków.

ZOBACZ TAKŻE:

3. Wiaderko do kąpieli - bezpieczeństwo

Wiaderko do kąpieli jest bezpieczne dla niemowląt. Specjalny kształt wiaderka do kąpieli sprawia, że dziecko nie zanurzy się w wodzie, a samo wiaderko do kąpieli jest bardzo stabilne i nie grozi wywróceniem.

Wiaderko do kąpieli to pomysł z Holandii, który ma sprawić, że kąpiel niemowlaka stanie się przyjemnością
Wiaderko do kąpieli to pomysł z Holandii, który ma sprawić, że kąpiel niemowlaka stanie się przyjemnością (123rf)

Każde wiaderko do kąpieli ma antypoślizgową gumę na dnie, która zapobiegnie poślizgnięciu się dziecka. Wiaderko do kąpieli nie ma również ostrych krawędzi. Tworzywo, z którego jest wykonane wiaderko do kąpieli, jest bezpieczne dla dziecka i nie zawiera toksycznych substancji. Posiada również wszystkie potrzebne atesty i certyfikaty. Fakt, że wiaderko do kąpieli jest przezroczyste, pozwala na oglądanie dziecka z każdej strony w czasie kąpieli.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.