Trwa ładowanie...

Warszawa. 3-latek stał na parapecie. Okazało się, że matka była kompletnie pijana

Pijana matka "opiekowała się" dwójką małych dzieci. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego
Pijana matka "opiekowała się" dwójką małych dzieci. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego (policja.gov.pl)

Mieszkanki warszawskiej Pragi Północ zobaczyły w otwartym oknie jednego z mieszkań na trzecim piętrze małe dziecko. Kiedy jedna z nich wpadła do mieszkania, zdjęła dziecko z parapetu i zobaczyła jego nieprzytomną matkę. Okazało się, że 22-letnia matka miała ponad dwa promile. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

1. Dziecko w oknie

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ poinformowali o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło w czwartek 9 czerwca. Będąc na dziedzińcu jednej z kamienic, dwie kobiety zauważyły małego chłopca, który stał na parapecie otwartego okna w mieszkaniu na trzecim piętrze.

- Kobiety krzyczały do niego, aby wszedł do środka, jedna z nich bardzo szybko przybiegła do tego mieszkania, drzwi były otwarte. Zabrała chłopca z parapetu i wniosła do pokoju, tam zauważyła siedzącą w kojcu roczną dziewczynkę, dziecko płakało. Obok na łóżku spała młoda kobieta. Zgłaszająca próbowała ją dobudzić. Podejrzewała, że mogła coś zażyć – tłumaczy kom. Paulina Onyszko, rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce, również próbowali nawiązać kontakt z młodą matką. Niestety 22-letnia kobieta nie reagowała.

- Wezwali na miejsce załogę pogotowia. Ratownicy cucili młodą kobietę. Gdy się obudziła, była agresywna i zdezorientowana, wypowiadała się nieskładnie. Przyznała, że jest matką trzylatka i rocznej dziewczynki – dodaje.

2. Sprawą zajął się sąd rodzinny

Dzieci zostały przetransportowane do szpitala, by ocenić ich stan zdrowia. Ich 22-letnia matka również została przebadana, po czym trafiła do północnopraskiej komendy.

- Tam mundurowi sprawdzili jej trzeźwość. Okazało się, że miała prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Następne badanie wykazało już ponad dwa promile. Kobieta noc spędziła w policyjnej izbie zatrzymań – informuje kom. Onyszko.

Matce grozi do pięciu lat pozbawienia wolności
Matce grozi do pięciu lat pozbawienia wolności (policja.gov.pl)

Po wytrzeźwieniu matka dwójki dzieci została przewieziona do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ. Tam usłyszała zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator podjął decyzję o objęciu jej policyjnym nadzorem.

- Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii powiadomili o sprawie sąd rodzinny, który zdecydował o umieszczeniu małoletnich w trybie interwencyjnym w rodzinie zastępczej - zaznacza.

Materiały zgromadzone w toku śledztwa trafią do sądu rodzinnego i nieletnich. Na ich podstawie zostanie podjęta decyzja o dalszym losie maluchów. Ich 22-letniej matce może grozić do pięciu lat więzienia.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza