Trwa ładowanie...

Walerian– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Walerian– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Walerian– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Walerian imieniny obchodzi 29 stycznia, 14 kwietnia, 23 sierpnia, 15 września, 17 września, 27 listopada, 28 listopada i 15 grudnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Waleriana jest 14 kwietnia.

2. Walerian - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Walery, Walerianek, Walek, Waluś, Walo, Walik, Walcio, Walerianuś, Walery, Walerek, Walercio.

3. Walerian - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "mocny", silny", "zdrowy".

4. Walerian - odpowiedniki w różnych językach

 • niemiecki - Valerianus
 • łacina: Valerianus
 • angielski - Valerian
 • francuski: Valérien
 • niemiecki - Valerian, Valerianus
 • włoski - Valeriano.

5. Walerian - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Witaminy w ciąży"
 • Walerian Bayerlein: polski śpiewak operowy
 • Valerino Belli: włoski artysta, wykonywał medale i inne ozdoby z metali szlachetnych
 • Walerian Bierdiajew: polski dyrygent, dyrektor teatru
 • Walerian Borowczyk: polski reżyser filmowy, grafik
 • Walerian Czuma - generał brygady Wojska Polskiego, komendant Straży Granicznej, działacz społeczny, dowódca obrony Warszawy we wrześniu 1939
 • Walerian Kisieliński: polski piłkarz grający na pozycji napastnika
 • Walerian Protaszewicz-Szuszkowski: biskup i pisarz litewski, założyciel wileńskiego kolegium jezuickiego, przekształconego w 1578 roku w uniwersytet.

6. Walerian - numerologia

Liczba imienia Walerian wynosi 11.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Jedenastka zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. To doskonałość, przynajmniej takie odnosi się pierwsze wrażenie. Odkrywczość i nowatorstwo w działaniu sprzyja zdobyciu ciekawych doświadczeń. Liczba imienia 11 wzmacnia umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zaradność to jedna z cech numerologicznej 11, które natychmiast rzuca się w oczy. Typowa Jedenastka to również dobry psycholog i znawca ludzkich charakterów, a także urodzony humanista. Ta liczba imienia podkreśla wysoki poziom rozwoju duchowego. Zasady moralne i ich przestrzeganie wpisują się w jej motto życiowe. Numerologiczna Jedenastka często jest członkiem elitarnego klubu lub dobrego towarzystwa, mając zadatki na to, aby wieść wygodne i bogate życie.

6.2. Zawody

Opierające się na kontaktach z innymi ludźmi, stanowiska wymagające mądrego i odpowiedzialnego działania, np.: sędzia, mediator, adwokat, radca prawny. Również w dziedzinach gdzie liczy się prestiż. To imię jest doskonałe dla artystów, ale i dla tych twardo stąpających po ziemi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedenastki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i ziemi. Są to przeciwstawne żywioły, jednak w tym przypadku ogień, który jest ruchliwy ożywia stabilną naturę ziemi. Ogień symbolicznie wypala ziemię, użyźnia ją i daje szansę wzrostu nowym roślinom. Naturą życia jest śmierć i odrodzenie.

6.4. Planety

Planetarnie numerologiczna Jedenastka łączy się z wpływem Marsa i Księżyca. Mars ewidentnie należy do sfery aktywności. Obdarza zdecydowaniem i odwagą. Księżyc pozwala korzystać z pokładów mądrości życiowej i intuicji. To połączenie jest pełne energii i gracji zarazem.

6.5. Pory roku

Wiosna i lato.

6.6. Miesiące

Marzec, kwiecień, maj i czerwiec.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i wtorek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 11To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 8. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro z powłoką patyny, złoto czerwone.

6.10. Kamienie

Topaz.

6.11. Kolory

Biały, różowy.

6.12. Tonacja

Ton a.

6.13. Amulety roślinne

Rumianek, złotorost ścienny, hiacynt.

6.14. Drzewa

Baobab, tykwa, jarzębina.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, słowik, słoń.

6.16. Runy ochronne

Mannaz, durisaz.

6.17. Zapachy

Wyraziste, np.: mięta i lawenda.

6.18. Miejsca istotne

To te, gdzie zapadają różne wiążące decyzje, tereny elitarne i miejsca wytworne, pałace, okazałe budynki, plaże, estrady. Miejsca związane z kulturą.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód i północny-wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedenastka spełnia się w życiu rodzinnym. Rodzina tworzy Jedenastce zaplecze, aby ta mogła oderwać się od wiru codziennych spraw.

6.21. Rozwój

Ważny okres dla Jedenastki to czas do 5. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Walerian współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 8. Jedenastka z Trójką stworzą doskonały tandem. Obydwie wibracje cenią takt i dobre maniery. Ósemka da Jedenastce poczucie bezpieczeństwa i ofiaruje silne przywiązanie.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny. Baran i Bliźnięta doskonale odnajdą się w ruchliwej i aktywnej przestrzeni Jedenastki. Byk i Panna to znaki bardziej stonowane, ale też dobrze wiedzące, czego chcą, podobnie jak mistrzowska Jedenastka.

7. Walerian - dziecko

Osoby noszące imię Walerian w dzieciństwie mogą napotkać przeszkody w wyrażeniu własnych oczekiwań i uczuć. To czas większego przywiązania do świata wewnętrznego niż do otaczających zdarzeń. Wielka wrażliwość pobudza wyobraźnię. Osoby o imieniu Walerian w młodym wieku mają dystans do spraw materialnych. Stąd też silna potrzeba pokierowania przez rodzinę lub osoby z otoczenia pierwszymi samodzielnymi krokami w życiu dorosłym.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Walerian - schyłek życia i starość

Schyłek życia będzie dla osób o imieniu Walerian pogodny i spędzony na poszukiwaniach duchowych. Wypracowany dystans do wielu spraw pozwala spokojnie wędrować samodzielnie obraną drogą. Altruistyczna postawa i chęć niesienia pomocy otoczeniu przynosi szacunek oraz uznanie innych.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze