Trwa ładowanie...

Walentyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Walentyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Walentyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Walentyn imieniny obchodzi 1 stycznia, 7 stycznia, 14 lutego, 16 marca, 2 maja, 16 lipca, 26 lipca, 2 września, 16 października, 29 października, 3 listopada, 6 listopada, 13 listopada, 24 listopada 2 grudnia, 11 grudnia, 13 grudnia, 16 grudnia. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Walentyna jest 14 lutego.

2. Walentyn - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Walentynek, Walentynio, Walencio, Wala, Waluś, Walunio, Walusio, Tynek, Tynio, Walcio, Waluniek.

3. Walentyn - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od przydomka Valentinus, utworzonego z kolei od łac. valens ; "mocny, silny, zdrowy". Imię to było notowane w Polsce od XIII w. w formie Valentinus, natomiast w formie Walenty i Walentyn ; od XV w. (zapis formy Walentyn jest o niemal 30 lat późniejszy, niż formy Walenty). Ciekawostka: Inna forma tego imienia to Walenty. Święty Walenty jest patronem Limanowej.

4. Walentyn - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Valentinus
 • angielski - Valentine
 • francuski - Valentin
 • niemiecki - Valentin
 • rosyjski - Walentin w
 • łoski - Valente, Valentino.

5. Walentyn - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
 • Johann Valentin Andreae, znany też jako Johannes Valentinus - niemiecki pisarz, matematyk i teolog, profesor uniwersytetu w Tybindze
 • Valentine Ball - irlandzki geolog, zajmował się też ornitologią i antropologią
 • Wałentyn Bondarenko - porucznik lotnictwa myśliwskiego, radziecki kosmonauta:zmarł tragicznie w pożarze podczas eksperymentu w komorze wypełnionej tlenem, która miała symulować warunki panujące wewnątrz statku kosmicznego
 • Walentyn Mankin - radziecki żeglarz sportowy (Ukrainiec):czterokrotny medalista olimpijski
 • Walentyn raciborski (Garbaty) - książę raciborski i rybnicki, ostatni przedstawiciel dynastii Przemyślidów
 • Valentino Rossi - włoski motocyklista, dziewięciokrotny mistrz świata
 • Valentin Trozendorf urodzony jako
 • Valentin Friedland - śląski pedagog i teolog protestancki, wykładowca na uniwersytetach m.in. w Wittenberdze.

6. Walentyn - numerologia

Liczba imienia Walentyn wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne, np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Walentyn współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Walentyn jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Walentyn.

7. Walentyn - dziecko

Osoby noszące imię Walentyn w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Walentyn ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Walentyn - schyłek życia i starość

Imię Walentyn niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Walentyn dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze