Trwa ładowanie...

W Iraku urodził się chłopiec z trzema penisami. "To pierwszy taki przypadek"

Lekarze z Iraku opublikowali niezwykłe badania. Okazało się, że w Mosulu na świat przyszedł chłopiec z niespotykaną deformacją – trifalią. Oznacza to, że urodził się z trzema penisami.

Zobacz film: "Przekarmianie dzieci"

spis treści

1. Niezwykła wada genetyczna

Lekarze oniemieli, kiedy zobaczyli, że mały Irakijczyk urodził się z niespotykaną wcześniej u ludzi deformacją. Dziecko cierpiało na trifalię, oznacza to, że przyszło na świat z trzema penisami. Jednak tylko jeden był sprawny, a pozostałe dwa (przymocowane do trzonu jego faktycznego penisa i dolnej części moszny), zostały chirurgicznie usunięte.

"Jest to pierwszy zgłoszony przypadek z trzema penisami. Wcześniej taka deformacja była spotykana jedynie u zwierząt. Stan ten wiąże się z innymi nieprawidłowościami, w tym urodzeniem z dwoma mosznami lub odbytami – mówi dr Shakir Saleem Jabali. - Istnieją doniesienia o chłopcach, którzy są w stanie oddać mocz i wytrysnąć z obu penisów. Jednak w tym przypadku dodatkowe penisy chłopca nie funkcjonowały, więc operacja była najlepszym rozwiązaniem"

Jak twierdzi autor raportu opublikowanego w International Journal of Surgery Case Reports, podczas wizyty kontrolnej rok po operacji nie stwierdzono żadnych problemów.

2. Difalia i trifalia - co to?

Według specjalistów jeden na sześć milionów chłopców rodzi się z więcej niż jednym penisem, a na całym świecie odnotowano tylko ok. 100 przypadków difalii - dwóch penisów. Jednak jak zaznaczają lekarze, Irakijczyk jest pierwszym przypadkiem, który ma trifalię.

Kilka lat temu miejsce miał podobny przypadek, ale eksperci nie mogli go zweryfikować, ponieważ nigdy nie został opisany przez specjalistów. Rodzice tego chłopca zabrali go do szpitala z powodu obrzęku moszny, ale kiedy przyjechał, lekarze zauważyli, że chłopiec ma dwa dodatkowe penisy.

Jeden mierzył 2 cm i znajdował się u nasady głównego penisa, podczas gdy drugi miał 1 cm długości i znajdował się poniżej moszny. Lekarze przyjmujący dziecko nie byli w stanie stwierdzić czy było narażone na narkotyki w czasie ciąży, czy też w rodzinie występowały nieprawidłowości genetyczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.