Trwa ładowanie...

Ursyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Ursyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Ursyn– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Ursyn imieniny obchodzi: 9 listopada.

2. Ursyn - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Ursynek, Ursynio, Ursynuś, Ursynko, Ursi, Ursunio, Ursusio, Ursuń, Ursek, Urseczek, Urseczko.

3. Ursyn - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie, utworzone od łacińskiego ursus, czyli "niedźwiedź", przez dodanie przyrostka -inus . Ciekawostka: Od tego imienia pochodzi nazwa warszawskiej dzielnicy Ursynów.

4. Ursyn - odpowiedniki w różnych językach

  • łacina - Ursinus
  • angielski - Orson, Urson
  • francuski - Ursin
  • niemiecki - Ursin, Ursinus, Urs
  • rosyjski - Ursin
  • włoski - Ursino, Orso.

5. Ursyn - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
  • Julian Ursyn Niemcewicz herbu Rawicz: polski dramaturg, powieściopisarz, poeta, pamiętnikarz, wolnomularz
  • Orsino Orsini: krewny papieża Aleksandra VI i mąż jego kochanki, Giulii Farnese
  • Orsino Orsini, pseudonim artystyczny Salvatore Orsini - dziennikarz, dyrektor Gazzetta del Sud do 1963 roku Ursyn: antypapież od września 366 do listopada 367 - wybrała go mniejszość rzymska w opozycji do prawowitego biskupa Rzymu, tj. ttzw. amazego
  • Ursinio Rojas Santiesteban - przywódca związkowy na Kubie.

6. Ursyn - numerologia

Liczba imienia Ursyn wynosi 7.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Siódemka jest romantyczna. Typowa dla liczby imienia 7 jest wiara w cuda, które Siódemce często się zdarzają. Osoby o numerologii 7 posiadają głęboki wgląd w świat wewnętrzny. Można odnieść wrażenie, że Siódemce jak żadnej innej wibracji dane jest przenikanie sfer subtelnych. Wyobraźnia, mistycyzm i wiara, kształtują znaczną część osobowości. Liczba imienia 7 daje osobę wrażliwą i delikatną o nadzwyczaj rozwiniętej intuicji.

6.2. Zawody

Wykorzystujące unikalną umiejętność wyrażenia archetypów i czerpania natchnienia z pokładów nieświadomości, np. misjonarz, poeta, artysta.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Siódemki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ognia. Woda podgrzewana jest przez ogień, osiągając stan wrzenia. Woda symbolizuje intuicję i wrażliwość ; cechy charakterystyczne dla tej wibracji. Woda potrafi też stłumić ogień odpowiedzialny za konkretne i szybkie działanie.

6.4. Planety

Numerologiczna Siódemka planetarnie łączy się z wpływem Neptuna i Jowisza. Te planety podkreślają silny wpływ sfery subtelnej na życie codzienne, a także zbliżają do siebie niebo oraz ziemię, tak by te sfery przenikały się wzajemnie.

6.5. Pory roku

Przedwiośnie, wiosna i koniec jesieni.

6.6. Miesiące

Marzec i grudzień.

6.7. Dni pomyślne

Czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 7: to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 3 lub 9. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna, oraz stopy metali.

6.10. Kamienie

Tygrysie oko, koral.

6.11. Kolory

Fioletowy, błękitny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Knieć błotna, bluszcz pospolity, wiechlina roczna.

6.14. Drzewa

Sosna, wierzba.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Koń, waleń szary, albatros.

6.16. Runy ochronne

Algiz, eisaz.

6.17. Zapachy

Miłe i tajemnicze, np.: limetka, konopie, kozłek lekarski.

6.18. Miejsca istotne

Tereny podmokłe, rafa koralowa. Brzegi mórz, rzek, jezior. Sanktuaria i świątynie, oraz miejsca odosobnienia, np.: klasztory, szpitale, więzienia, itp. Kina i opery.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny zachód.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne może układać się ze zmiennym szczęściem. Czasem też, codzienne obowiązki związane z utrzymaniem domu przerastają predyspozycje Siódemki.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Siódemki, to czas powyżej 40. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Ursyn współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 9. Roztropna Trójka jest w stanie dopełnić Siódemkę. Ich wzajemne połączenie pozwoli wzmocnić siłę przebicia Siódemki i jej pewność siebie. Dziewiątka podkreśli pozytywne cechy Siódemki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Ursyn jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca i Ryb. Strzelec i Ryby są znakami, które ujawniają inklinacje duchowe. Potrafią pogodzić sferę ducha i sacrum. Bliźnięta z wrodzoną wszechstronnością również sprzyjają osobom o tym imieniu.

7. Ursyn - dziecko

Osoby noszące imię Ursyn w dzieciństwie niczym soczewka skupiają na sobie uwagę otoczenia. To imię zwłaszcza w młodym wieku podkreśla cechy indywidualisty. Osoby noszące je, oczekują troskliwej opieki. Pragną też mocno wpływać na decyzje innych. Bardzo chętnie przejmują inicjatywę w działaniu. Dzieciństwo przebiega w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Ursyn - schyłek życia i starość

Schyłek życia dla osób o imieniu Ursyn będzie spędzony w samotności z wyboru. To czas zajęcia się głównie sobą. Duża niezależność pozwoli realizować własne cele. Widoczna jest werwa i aktywność w działaniu oraz silna motywacja dla realizacji marzeń z młodości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze