Trwa ładowanie...

Urodziła się z "syrenim ogonem". Jeden taki przypadek na 100 tys.

Avatar placeholder
13.04.2023 11:14
Przez rzadką wadę urodziłą się z "syrenim ogonem". Dziś ma 5 lat i stawia pierwsze kroki
Przez rzadką wadę urodziłą się z "syrenim ogonem". Dziś ma 5 lat i stawia pierwsze kroki (Facebook)

Syreny to mityczne postaci istoty, które są przedstawiane najczęściej jako kobiety z rybim ogonem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje wrodzona wada, którą określa się syndromem syreny. Taka przypadłość dotknęła Blaire Spivey, dziewczynkę z USA.

spis treści

1. Dziewczynka z syrenim ogonem

Blaire Spivey urodziła się z sirenomelią. Rzadka wrodzona deformacja sprawiła, że nogi dziewczynki były ze sobą zrośnięte. Szacuje się, że sirenomelia występuje raz na 100 tys. urodzeń. Ta przypadłość jest źródłem ogromnego cierpienia i niepokoju. Historię dziecka opisuje "The Sun".

Noelle, mama pięciolatki, jeszcze w trakcie ciąży dowiedziała się, że jej córka urodzi się z syndromem syreny. Doznała prawdziwego wstrząsu, kiedy została poinformowana przez lekarzy, że szanse na przeżycie jej nienarodzonego dziecka są bliskie zera.

Blaire Spivey
Blaire Spivey

Życie dziewczynki było zagrożone od 12. tygodnia ciąży.

- Byłam przerażona. Bałam się o życie mojego dziecka, będąc jeszcze w ciąży - wspomina Noelle w rozmowie z "The Sun". Zdiagnozowana u Blaire wada była śmiertelnym zagrożeniem.

Lekarze nie dawali Blaire szans.

- Powiedzieli, że nie chodzi o to, czy ona umrze, ale o to, kiedy - wyznała mama. Dziewczynka jednak pokonała przeciwności losu i dziś ma już pięć lat. Walka trwa każdego dnia, ale postępy robią wrażenie.

2. Pierwsze kroki pięcioletniej syrenki

Blaire nie tylko przyszła na świat z sirenomelią, ale również przeżyła siedmiogodzinną operację rozdzielenia nóg. Miała wtedy zaledwie 18 miesięcy. Konieczne okazało się amputowanie nóg od kolan w dół.

Niedawno pięciolatka samodzielnie postawiła swoje pierwsze kroki! Wszystko dzięki nowym pełnowymiarowym protezom nóg. Noelle jest wyjątkowo dumna z hartu ducha córki i wspiera ją każdego dnia.

Zobacz film: "Pytanie mamy - Jak działa colostrum?"

- Kiedy zobaczyłam jej małe stópki i małe serduszko, wcale nie byłam przerażona. Ona jest po prostu doskonała - wyznaje 35-latka. Lekarze byli przekonani, że Blaire nigdy nie będzie chodzić, ale dziewczynka każdego dnia pokonuje wszelkie przeciwności losu.

Blaire Spivey
Blaire Spivey (Facebook)

Mimo tego, że pięciolatka wiele wycierpiała, zawsze jest uśmiechnięta i dzielnie walczy o każdy dzień. Lubi też przebierać się za syrenkę, a jej ulubioną księżniczką oczywiście jest Arielka. Niedawno Blaire została również cheerleaderką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze