Trwa ładowanie...

Urodziła dziecko w masce potwora z „Gwiezdnych Wojen”. To był nietypowy poród!

Avatar placeholder
28.04.2017 13:57
Urodziła dziecko w masce potwora z „Gwiezdnych Wojen”. To był nietypowy poród!
Urodziła dziecko w masce potwora z „Gwiezdnych Wojen”. To był nietypowy poród!

32-letnia Katie Stricker z Detroit postanowiła, że jej poród będzie nietypowy. I rzeczywiście był. Kobieta założyła maskę Chewbacca, znanego także jako Chewie, bohatera "Gwiezdnych wojen". Maska dodatkowo wydawała dźwięki. Katie włożyła ją i w ten zabawny sposób rodziła swoją córeczkę!

PrtSc
PrtSc (YouTube)

1. Nowy sposób na poród?

Fragment filmu z porodówki, który stał się internetowym hitem, Katie podpisała tak: "Zostanę mamą, ale nie oznacza to, że muszę dorastać! Nie bierzcie życia zbyt na poważnie.” Być może w ten sposób kobieta poradziła sobie z bólami porodowymi, zamieniając trudną dla siebie chwilę w coś zabawnego.

Nagranie obejrzało już ponad 230 000 użytkowników! Wiele osób pozytywnie odnosi się do tego niecodziennego wydarzenia i uważa, że ta mama ma duży dystans do siebie. Ciekawe, czy córeczka odziedziczy poczucie humoru po mamie?

Zobacz film: "Jakie prawa przysługują rodzącej kobiecie?"
Córeczka Katie
Córeczka Katie (Facebook)

2. Bóle porodowe

Każda kobieta inaczej przechodzi przez poród. Jedna jest bardzo przejęta, odczuwa silne bóle. Inna podejdzie do wszystkiego ze spokojem, pozostanie zrelaksowana, będzie rodzić krótko.

Wariantów jest wiele i każda przyszła matka zniesie poród na swój sposób. O tym, że ból porodowy jest ogromny, doskonale wiemy. Udowodniły to chociażby wielokrotne eksperymenty, podczas których mężczyźni byli poddawani symulacji porodu naturalnego. Panowie, którzy dali się podłączyć do takiej maszyny, są pełni uznania dla pań i wiedzą, że nie jest to łatwe zadanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Poród naturalny dzieli się na trzy fazy: okres rozwierania się szyjki macicy, okres porodu właściwego oraz okres rodzenia łożyska. Za początek porodu uznaje się moment występowania regularnych, bolesnych skurczów macicy. Bóle porodowe wywołane są też przez zmiany zachodzące w szyjce macicy - jej skracanie i rozwieranie.

5 niesamowitych porodów
5 niesamowitych porodów [6 zdjęć]

Poród zawsze jest niesamowitym przeżyciem. Są jednak przypadki, gdy narodziny dziecka stają się prawdziwym

zobacz galerię

3. Trauma poporodowa

Emocje i ból związane z porodem są tak silne, że kobiety niestety często przeżywają tzw. traumę poporodową. Powody są naprawdę różne i mogą wiązać się z przebiegiem porodu np. jest on długi i bolesny, pojawiły się komplikacje lub nieplanowane wcześniej cesarskie cięcie itd. Lecz także psychika kobiety i jej osobowość odgrywa kluczową rolę – słaba psychika, brak wsparcia ze strony bliskich, podatność na stres itd.

4. Uśmiech - lekarstwo bez recepty

Na pewno optymistom lepiej jest radzić sobie w trudnych sytuacjach. Zachowanie dystansu i uśmiech zdecydowanie pomagają. Uczucia i emocje odgrywają ogromną rolę jeśli chodzi o nasz stan zdrowia i ewentualne pojawienie się choroby. Stan umysłu ma wielki wpływ na poprawę zdrowia, znoszenie bólu i wszelkiego dyskomfortu.

PRZECZYTAJ:

Tak więc nastrój, uczucia, myśli, nastawienie, pozytywne patrzenie na świat, są tak samo skuteczne, a może nawet bardziej, niż leki na receptę. Katie Stricker napisała – "Nie bierzcie życia zbyt na poważnie” – każdy ma swój sposób na życie i przetrwanie różnych sytuacji. Na pewno nie warto się zbyt przejmować! Trzeba pozostać sobą!

A jeśli, któraś z przyszłych mam, ma ochotę rodzić w masce swojej ulubionej postaci, to czemu nie!? Może właśnie to sprawi, że poród pozostanie wesołym wspomnieniem.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.