Trwa ładowanie...

Ukradli klocki Lego chłopcu z zespołem Aspergera. Mama apeluje o zwrot

Na Facebooku pani Jowita Wielgus opublikowała poruszający wpis z prośbą o udostępnianie. Jej synek Marcel czeka na zwrot klocków Lego, które ktoś skradł z klatki schodowej. Marcel ma zespół Aspergera i doskonale zna wszystkie części zestawu.

Zobacz film: "Chory na raka chłopiec zmarł po narodzinach swojej siostry"

1. Marcel ma zespół Aspergera

Marcel ma zespół Aspergera - zaburzenie rozwojowe ze spectrum autyzmu.

Zna doskonale cały swój zestaw klocków, wszystkie elementy. Niestety, ukochane klocki Lego zostały skradzione, o czym Marcel jeszcze nie wie. Myśli, że zostały u babci, ale już dziś cierpi, tęskniąc za ukochanymi zabawkami.

Rodzice wierzą, że apelując do sumienia złodzieja, odzyskają klocki. Problemem jest fakt, że były zbierane przez lata, wiele z nich nie jest już produkowanych. Nie da się ich łatwo odkupić.

”Błagam Cię oddaj mojemu dziecku właśnie te klocki, które tam zostały - bo dla Ciebie to tylko klocki, dla mojego syna to dramat!” - apeluje zrozpaczona mama.

Post udostępniło już ponad 5,5 tysiąca osób.

Rodzice Marcelka apelują o zwrot klocków
Rodzice Marcelka apelują o zwrot klocków (https://www.facebook.com/jowi.wz/posts/2296331127099300)

2. Kradzież klocków z klatki schodowej

Do kradzieży doszło z bloku przy ulicy Łużyckiej 65 w Krakowie.

Rodzice proszą o zwrot, deklarując nagrodę finansową lub zakup większej ilości klocków w zamian za zwrot tych konkretnych.

Klocki z zestawu Marcela nie są już dostępne w sklepach
Klocki z zestawu Marcela nie są już dostępne w sklepach (https://www.facebook.com/jowi.wz/posts/2296331127099300)

Wierzą, że uda im się poruszyć sumieniem złodzieja. Tłumaczą też, że nie chcą piętnowania osoby, która zabrała klocki, a jedynie zależy im na ich odzyskaniu, gdyż dla Marcelka są po prostu bezcenne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.