Trwa ładowanie...

Trutka na szczury zabiła 3-letnich chłopców. Matka rozsypała ją w pokoju dzieci

Dwoje dzieci zmarło po tym, jak wujek, który pracował w miejscowym spichlerzu, zabrał do domu trutkę na szczury i dał ją mamie dzieci, która skarżyła się, że w domu są ślady po gryzoniach. Kobieta umieściła preparat w sypialni chłopców. Nie była świadoma, że wdychane opary mogą okazać się śmiertelne.

Zobacz film: "Unikaj barwnika E132. Jest potencjalnie rakotwórczy"

1. To nie winogrona, a trutka na szczury zatruła dzieci

O incydencie do którego doszło w sobotę 22 sierpnia w Rumunii pisaliśmy kilka tygodni temu.Początkowo sądzono, że dzieci zjadły winogrona, które były spryskane szkodliwym środkiem owadobójczym, ale teraz okazało się, że zmarły z powodu oparów z trutki na szczury.

Wujek nie wiedział, że tabletki, które wziął ze spichlerza, powinny być używane w gigantycznych silosach zbożowych, a nie w zamkniętej przestrzeni sypialni dziecięcej. Dał je matce chłopców po tym, jak skarżyła się, że w sypialni dzieci zauważyła dziurę po szczurach. Kobieta włożyła tabletki do dziury, nieświadoma, że dawka pestycydu może okazać się śmiertelna dla jej dzieci.

Chłopcy zmarli w wyniku zatrucia trucizną na szczury
Chłopcy zmarli w wyniku zatrucia trucizną na szczury (East News)

Fosforan glinu, który znajdował się w trutce działa na zasadzie fumigacji, wypełniając powietrze śmiercionośnymi oparami, które wskutek reakcji z wilgocią w płucach i kwasem żołądkowym, powodują śmierć nie tylko szczurów, ale także innych zwierząt i ludzi.

Matka powiedziała lekarzom, że sądziła, że śmierci dzieci winny jest środek owadobójczy, którym spryskała winogrona w ogrodzie, ale dochodzenie wykazało teraz, że nie można winić środka owadobójczego i że w rzeczywistości chłopcy zmarli przez wdychanie fosforku glinu. Substancja jest zabójcza i nie można jej kupić bez specjalnej licencji.

2. Rodzice usłyszą zarzuty

Lokalne media, "Ziarul de Iasi" cytują rzecznika policji w Jassy, który powiedział:

"W tym przypadku doszło do zatrucia oparami trucizny na szczury. Matka chłopców włożyła do pokoju tabletki z trucizną, które wdychały nocą. Rodzice będą mieli sprawę karną za zabójstwo wynikające z zaniedbania" - powiedział rzecznik.

Rodzice usłyszą zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci
Rodzice usłyszą zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci (East News)

"Ekstremalnie toksycznym pestycydem, który doprowadził do śmierci dwójki dzieci, jest fosforek glinu, doprowadzający do odurzenia wytwarzanego przez drogi oddechowe. Fosforan glinu uwalnia gaz fosforowy w kontakcie z wilgocią lub kwasem solnym w żołądku i jest niezwykle toksyczny i śmiertelny zarówno dla ludzi, jak i szczurów" - można przeczytać w artykule.

Początkowo przypuszczano, że dzieci zatruły się środkiem owadobójczym
Początkowo przypuszczano, że dzieci zatruły się środkiem owadobójczym (East News)

Ta sama substancja była odpowiedzialna w listopadzie 2019 roku za zatrucie dziesiątek dorosłych i dzieci w Timisoarze, mieście w zachodniej Rumunii w hrabstwie Timis. Dwoje dzieci i matka jednego z nich zmarły.

Policja potwierdza, że rodzice usłyszą zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.