Trwa ładowanie...

Tragedia w Dobczynie. Ciała dwóch 13-latek odnalezione w lesie

Avatar placeholder
01.09.2021 17:22
Tragedia w Dobczynie. Ciała dwóch 13-latek odnalezione w lesie
Tragedia w Dobczynie. Ciała dwóch 13-latek odnalezione w lesie (East News)

Ciała dwóch nastolatek zostały odnalezione w Dobczynie koło Wołomina pod Warszawą. 13-latki popełniły samobójstwo. Najprawdopodobniej zaplanowały swoją śmierć.

spis treści

1. Poszukiwania nastolatek

W poniedziałek 30 sierpnia późnym wieczorem policja została poinformowana o zaginięciu Zuzi i jej rówieśniczki. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od rodziców przed północą, ale natychmiast rozpoczęli poszukiwania, które trwały całą noc. Pomagała cała wieś, włączono też syreny alarmowe.

2. Tragiczna informacja

Niestety, we wtorek policjanci poinformowali rodziców o niewyobrażalnej tragedii. Nastolatki popełniły samobójstwo i z nieoficjalnych informacji wynika, że planowały własną śmierć. Ciała dziewczynek odnalazła przypadkowa osoba, która spacerowała wraz z psem w pobliżu miejsca, gdzie Zuzia i jej rówieśniczka odebrały sobie życie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Problem depresji dotyka coraz młodszych"

Zwłoki wisiały na gałęzi drzewa. Jak poinformowały media, była to samotna wierzba, znajdująca się na podmokłych terenach pod lasem w Dobczynie. To miejsce znajduje się niedaleko domu Zuzi.

W rozmowie z ‘’Faktem’’ osoba, która odnalazła martwe dziewczynki, przyznała, że w pierwszych chwili wydawało się jej, że na gałęzi wiszą kukły. Powiedziała też, że nastolatki miały mocny makijaż i eleganckie ubrania. Zuzia była ubrana w czarne spodnie i długi płaszcz, a jej koleżanka czarną sukienkę. Pod ciałami samobójczyń leżały plastikowe doniczki , na które najprawdopodobniej wspięły się dziewczynki, żeby odebrać sobie życie.

3. Nagranie z monitoringu

Jak ustalił "Super Express" Zuzia ok. godziny 18:00 wykonała telefon do swojej matki. Powiedziała wówczas, że jest w Warszawie, co było nieprawdą. Na nagraniu z monitoringu z dworca przy ul. Mazowieckiej w Dobczynie widać bowiem podobno obydwie nastolatki z dużymi donicami w dłoniach.

Na chwilę obecną niewiele wiadomo o koleżance Zuzi, która mieszkała w Dobczynie. Dziewczynki najprawdopodobniej poznały się w Warszawie. Postępowanie sprawie śmierci nastolatek prowadzi prokuratura.

Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz porozmawiać z psychologiem, psychiatrą czy z prawnikiem skontaktuj się z Centrum Wsparcia. 800 70 2222 to numer bezpłatnego telefonu dla osób w kryzysie. Czynny jest całą dobę, 7 dni w tygodniu (także w święta). Centrum Wsparcia udziela porad dla dzieci, młodzieży i osobom dorosłym. Można też skontaktować się za pomocą e-maila: porady@liniawsparcia.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze