Trwa ładowanie...

Tragedia na urodzinach w Bydgoszczy. Podczas imprezy 9-latce zapaliły się włosy

Avatar placeholder
30.11.2022 13:22
Podczas imprezy 9-latce zapaliły się włosy
Podczas imprezy 9-latce zapaliły się włosy (East News)

W Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy zorganizowano zabawę urodzinową dla dzieci. Jedną z atrakcji były pokazy fizyczno-chemiczne. Podczas jednego z eksperymentów poważnie ucierpiały dwie dziewięciolatki. Jednej z nich zapaliły się włosy. Policja wyjaśnia sprawę.

Tragedia na urodzinach
Tragedia na urodzinach (Getty Images)
spis treści

1. Koszmarny finał eksperymentu

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 listopada, podczas imprezy urodzinowej dla grupy dzieci. Zabawa odbywała się w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy. Jedną z atrakcji przygotowanych dla maluchów miał być eksperyment z użyciem chemikaliów. Nic nie zapowiadało, że doprowadzi on do tragedii.

"Podczas zabawy dzieci i robienia doświadczenia doszło do wypadku - jakaś substancja wybuchła, ucierpiała dziewczynka, zapaliły się jej włosy, poparzyła twarz" - relacjonuje świadek zdarzenia w e-mailu do "Gazety Wyborczej".

Słowa uczestnika imprezy potwierdza policja. Z relacji funkcjonariuszy wynika, że podczas eksperymentu doszło do zapalenia się włosów u dziewięcioletniej uczestniczki zabawy. Obrażenia odniosła także znajdująca się w pobliżu druga dziewczynka.

- O godzinie 18.00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że podczas imprezy dla dzieci w Family Parku doszło do wypadku, w którym poszkodowanych zostało dwoje dzieci w wieku dziewięciu lat. Mowa jest o oparzeniach. Jedno z nich zostało zabrane do szpitala przez karetkę pogotowia, drugie do placówki zabrali rodzice prywatnym samochodem - powiedziała w rozmowie z TVN24 Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

2. Ucierpiały dwie dziewięciolatki

Po wypadku przesłuchano uczestników urodzin oraz zabezpieczono monitoring.

Świadek niebezpiecznego zdarzenia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" stwierdził, że w sali zabaw panował chaos, a dzieci nie zostały objęte należytą opieką.

- Dziecko zabrało pogotowie, do akcji wkroczyła policja i inne organy. Family Park nie przerwał zabawy pomimo strasznego zapachu siarki unoszącego się w powietrzu. Zapewniali, że nic się nie stało, mimo że pod główną sceną płakały dzieci z tego przyjęcia, przerażeni rodzice nie zostali objęci żadną pomocą. Czy obsługa była przeszkolona? Śmiem wątpić - opowiada.

Z kolei dyrektor obiektu, Szymon Paprocki, zapewnił, że działania odbywały się zgodnie z procedurami. Poinformował, że osoby, które bezpośrednio uczestniczyły w zdarzeniu, zostały przesłuchane, zabezpieczono monitoring, a rodzinom poszkodowanych dziewczynek zaoferowano pomoc.

Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora, prowadzą postępowanie w kierunku art. 160 Kodeksu karnego, który brzmi: "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

3. Oparzenia u dzieci - pierwsza pomoc

Co robić, gdy dziecko się poparzy?

Oto kilka zasad:

  • włóż dziecko do wanny i przez kilka minut polewaj letnią wodą,

  • podaj lek przeciwbólowy,

  • jeśli dziecko obleje się gorącą wodą, zdejmij zalane wrzątkiem ubranie. Jeśli ściśle przylega do skóry, nie odrywaj.

Czego nie robić, gdy dojdzie do oparzenia?:

  • nie przekłuwaj pęcherzy,

  • nie dotykaj palcami rany oparzeniowej, by uniknąć zakażenia,

  • nie smaruj oparzonej skóry maściami, kremami, białkiem jaja kurzego czy alkoholem,

  • z pęcherzem udaj się do lekarza.

Gdy powierzchnia oparzenia jest duża, ranę można zawinąć w czyste prześcieradło i jechać do szpitala lub wezwać karetkę. Nie wolno dawać dziecku nic do picia i jedzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze