Trwa ładowanie...

To zdjęcie poruszyło świat. Co stało się z dzieckiem?

Avatar placeholder
03.12.2018 15:06
Zdjęcie, które poruszyło cały świat
Zdjęcie, które poruszyło cały świat (instagram.com)

Zdjęcie, na którym jasnowłosa kobieta podaje wodę czarnoskóremu chłopcu obiegło cały świat i wywołało poruszenie. Anja Ringgren Loven, która jest na tym zdjęciu postanowiła przypomnieć historię chłopca.

1. Pierwsze spotkanie

Anja i jej mąż David w 2016 roku przebywali na wolontariacie w Nigerii. Podczas pobytu tam spotkali 2-letniego nigeryjskiego chłopca, który błąkał się po ulicy. Dziecko było bezdomne. Jego rodzice uznali go za czarownika i porzucili.

Na słynnym zdjęciu wykonanym przez męża Anji, widać jak kobieta podaje wodę skrajnie wychudzonemu chłopczykowi. Dziecko było odwodnione i niedożywione, a w jego organizmie było mnóstwo pasożytów.

Anja nie mogła zostawić chłopca w takim stanie.

Zobacz film: "Dziewczynka, która jest ciągle głodna"
Te zdjęcia dzieli dwa lata
Te zdjęcia dzieli dwa lata (instagram.com)

2. Prawdziwa metamorfoza

Dzięki pomocy Anji chłopiec trafił do szpitala, gdzie przeszedł odrobaczanie i kilka transfuzji krwi. Kobieta pomogła też załatwić mu miejsce w sierocińcu. Chłopiec dostał imię Hope (ang. nadzieja).

Anja nie rozstała się z Nigerią. Od lat działa tam jako wolontariusza i wraz z mężem prowadzi fundację African Children's Aid Education and Development Foundation. Pomaga dzieciom odrzuconym przez rodziców wrócić do społeczeństwa. Dba też o ich edukację.

W 2018 roku Anja postanowiła przypomnieć światu o Hope. Opublikowała zdjęcie chłopca, który przed te dwa lata przytył i cieszy się lepszym zdrowiem. Chłopiec idzie teraz do szkoły. Na Instagramie Anji można znaleźć więcej zdjęć chłopca i innych dzieci, którym kobieta pomogła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze