Trwa ładowanie...

Teresa– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Teresa– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Teresa– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Teresa imieniny obchodzi: 3 marca, 11 marca, 7 marca, 12 kwietnia, 7 czerwca, 27 czerwca, 6 lipca, 9 sierpnia, 26 września, 1 października i 15 października. Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Teresa jest 1 października.

2. Teresa - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Tereska, Terenia, Teresia, Tera, Tercia, Terunia, Terusia, Teruśka, Teri, Teresinka.

3. Teresa - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "mieszkanka wyspy Thera (znanej dziś jako: Santoryn)".

4. Teresa - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Theresia
 • angielski - Teresa, Theresa, Tess, Tessa,
 • niemiecki - Theresia, Therese
 • francuski - Thérse
 • hiszpański - Teresa, Teresita
 • włoski - Teresa.

5. Teresa - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży"
 • Teresa Budzisz: Krzyżanowska: polska aktorka teatralna i filmowa
 • Teresa Ciepły: polska lekkoatletka, uprawiała sprint i biegi płotkarskie, zdobyła trzy medale olimpijskie
 • Teresa Katarzyna Drozda: polska dziennikarka radiowa, poetka
 • Teresa Kotlarczyk, polska reżyserka filmowa
 • Teresa Liszcz, polska polityk, prawnik, profesor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, była sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, posłanka na Sejm X, I i III kadencji, senator V kadencji, od 2006 sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
 • Teresa Rosati, projektantka odzieży, właścicielka jednego z warszawskich salonów mody
 • Teresa Sukniewicz-Kleiber: polska lekkoatletka, występująca w biegach płotkarskich
 • Teresa Torańska: polska dziennikarka i pisarka
 • Teresa Gerarda Żylis-Gara: polska śpiewaczka (sopran), na stałe mieszkająca w Monako.

6. Teresa - numerologia

Liczba imienia Teresa wynosi 5.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Noszący to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

6.2. Zawody

Związane z reprezentowaniem innych np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

6.5. Pory roku

Wiosna i lato.

6.6. Miesiące

Kwiecień oraz lipiec.

6.7. Dni pomyślne

Piątek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5: to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, brąz.

6.10. Kamienie

Topaz, szmaragd.

6.11. Kolory

Seledynowy, złoty.

6.12. Tonacja

Ton a.

6.13. Amulety roślinne

Słonecznik, bylica pospolita.

6.14. Drzewa

Cyprys, kasztanowiec.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, orzeł, turkawka.

6.16. Runy ochronne

Wunjo, dagaz.

6.17. Zapachy

Pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód i południowy-wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

6.21. Rozwój

Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21. i 35. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Teresa współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

6.23. Znak zodiaku

Imię Teresa jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

7. Teresa - dziecko

Osoby noszące imię Teresa w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Teresa - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Teresa ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze