Trwa ładowanie...

Terencjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Terencjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Terencjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Terencjusz imieniny obchodzi: 10 kwietnia i 21 czerwca.

2. Terencjusz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Terencjuszek, Terencjuszy, Terencjo, Tereś, Terenio, Tereniuś, Terko, Tero, Tercio, Terusio, Teruśko.

3. Terencjusz - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia rzymskiego, powstałe z rzymskiego nazwiska rodowego Terentius (o nieznanym znaczeniu). Jego żeńską formą jest Terencja.

4. Terencjusz - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Terentius
 • angielski - Terence, Terry
 • francuski - Térence
 • niemiecki - Térenzius, Terenz
 • włoski - Terenzio.

5. Terencjusz - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
 • Terence Blanchard - amerykański trębacz jazzowy i kompozytor muzyki filmowej
 • Terenzo Bozzone: nowozelandzki triathlonista
 • Terry Griffiths - snookerzysta walijski.
 • Terry Hollands: angielski judoka, rugbista i profesjonalny strongman.
 • Terry Jones właściwie Terence Graham Parry Jones - brytyjski aktor komediowy, reżyser, członek grupy Monty Python, pisarz.
 • Terence Kemp McKenna: pisarz, filozof i etnobotanik.
 • Terence David John Pratchett: angielski pisarz fantasy i science fiction. Współpracował także przy adaptacjach swojej twórczości na potrzeby sztuk teatralnych i gier komputerowych.
 • Terence Rattigan - angielski pisarz, pisał komedie społeczno-obyczajowe oraz dramaty psychologiczne
 • Terence Tao: australijski matematyk, pierwszy Australijczyk odznaczony Medalem Fieldsa.

6. Terencjusz - numerologia

Liczba imienia Terencjusz wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego. Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6: to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne, np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa,.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Terencjusz współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Terencjusz jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Terencjusz.

7. Terencjusz - dziecko

Osoby noszące imię Terencjusz w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Terencjusz ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Terencjusz - schyłek życia i starość

Imię Terencjusz niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Terencjusz dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze