Trwa ładowanie...

Teodozjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Teodozjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Teodozjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Teodozjusz imieniny obchodzi: 11 stycznia, 14 lutego, 26 marca, 17 lipca i 25 października.

2. Teodozjusz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Teodozek, Teodozy, Teoś, Teonio, Tedi, Teo, Dozek, Dozio, Dozuś, Dozeniek, Teodor.

3. Teodozjusz - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia greckiego. Ma znaczenie analogiczne do imienia Teodor, a oznacza "dany od Boga". Ciekawostka: Inna forma tego imienia to Teodozy.

4. Teodozjusz - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Theodosius
 • angielski: Theodosius
 • niemiecki - Theodosius
 • francuski - Théodose
 • włoski - Teodosio
 • rosyjski - Fieodosij, Fieduszka.

5. Teodozjusz - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"
 • Teodozjusz Czernihowski - biskup i święty prawosławny
 • Theodosius Dobzhansky: genetyk urodzony w Niemirowie na terenie dzisiejszej Ukrainy (ówcześnie stanowiącej część Cesarstwa Rosyjskiego), mieszkający w Stanach Zjednoczonych
 • Teodozjusz Starak: ukraiński dysydent, działacz społeczny i dyplomata. Pierwszy przedstawiciel dyplomatyczny niepodległej Ukrainy w Polsce (1991)
 • Teodozjusz I Wielki, Flavius Theodosius,: ostatni cesarz władający zarówno wschodnią jak i zachodnią częścią imperium rzymskiego
 • Theodosius Harnack - niemiecki teolog luterański.

6. Teodozjusz - numerologia

Liczba imienia Teodozjusz wynosi 8.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

6.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Dla Ósemek szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności, np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

6.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

6.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

6.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

6.7. Dni pomyślne

Piątek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8: to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Platyna i brąz.

6.10. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

6.11. Kolory

Zielony, purpura.

6.12. Tonacja

Ton g.

6.13. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

6.14. Drzewa

Orzech, buk.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

6.16. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

6.17. Zapachy

Przyjemne korzenne, np.: imbiru, zawilca i lawendy.

6.18. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki. Miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami. Z pięknem ciała i zmysłowością.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny-wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

6.21. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres, wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Teodozjusz współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

7. Teodozjusz - dziecko

Osoby noszące imię Teodozjusz w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Teodozjusz - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Teodozjusz ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze