Trwa ładowanie...

Te słodkie bliźniaki mają 120 tys. obserwujących na Instagramie. Chłopcy mieli małe szanse na przeżycie

Avatar placeholder
17.09.2019 13:54
Identyczni bliźniacy mają już 120 tys. fanów na Instagramie
Identyczni bliźniacy mają już 120 tys. fanów na Instagramie (Instagram)

Rocco i Jenson są bliźniakami jednojajowymi. Lekarze szacowali ich szanse na przeżycie na 10 proc. Już w ciąży pojawiły się poważne komplikacje. Wbrew złym prognozom dzieci przeżyły i dziś są gwiazdami Instagrama.

1. Identyczni bliźniacy są gwiazdami Instagrama

Jayde White z Essex, mama bliźniaków, usłyszała w ciąży bardzo niepokojące wiadomości. Już w 16. tygodniu ciąży okazało się, że jej synowie wymagają pomocy lekarzy jeszcze wewnątrz macicy.

Niezbędna była operacja, która pozwoliła chłopcom dożyć do porodu w 33. tygodniu ciąży. To prawie dwa miesiące wcześniej, niż zwykle dzieci przychodzą na świat.

Jenson i Rocco są identycznymi bliźniakami
Jenson i Rocco są identycznymi bliźniakami (Instagram)
Zobacz film: "Jedno z bliźniąt ma zespół Downa"

Na szczęście prenatalna operacja zakończyła się sukcesem. Pozwoliła na opanowanie tzw. syndromu podkradania, w skrócie TTTS (ang. twin-to-twin transfusion syndrome). Zespół przetoczenia krwi między płodami w ciążach mnogich jest jednym z częstszych powikłań w przypadku bliźniąt jednojajowych.

Chłopcy robią furorę na Instagramie
Chłopcy robią furorę na Instagramie (Instagram)

Jayde i jej mąż Marcus zgodzili się na trudną operację mającą na celu regulację przepływu krwi między płodami. Bez niej było tylko 10 proc. szans na przeżycie dzieci.

Operacja również nie dawała pewności, że obydwaj chłopcy będą bezpieczni. Lekarze oszacowali szanse przeżycia każdego z nich na 65 proc.

Uroczych bliźniaków śledzi już 120 tys. osób
Uroczych bliźniaków śledzi już 120 tys. osób (Instagram)

Zabieg polegał na rozłączaniu i uszczelnianiu nieprawidłowo działających naczyń krwionośnych, które pozwalały jednemu bliźniakowi "wysysać" drugiego.

Udało się i chłopcy przyszli na świat w dobrym stanie, chociaż przed terminem. Ważyli niespełna 2 kg i 1,7 kg. Dziś mają już 3 lata i rozwijają się prawidłowo bez oznak wcześniactwa.

Bliźniacy zachwycają fanów na Instagramie
Bliźniacy zachwycają fanów na Instagramie (Instagram)

Ich urocze zdjęcia przyciągają fanów z całego świata. Na Instagramie profil prowadzony przez rodziców bliźniaków śledzi już 120 tys. osób. Chłopcy mają za sobą nawet pierwsze reklamowe kontrakty.

Bliźniacy mieli małe szanse na przeżycie. Dziś mają 3 lata i rozwijają się prawidłowo
Bliźniacy mieli małe szanse na przeżycie. Dziś mają 3 lata i rozwijają się prawidłowo (Instagram)

Rodzice, po wcześniejszych trudnych doświadczeniach, dziś są dumni ze swoich pociech. Najbardziej cieszy ich fakt, że chłopcy są zdrowi. Nie narzekają jednak również na ogromną popularność.

Na początku po prostu dzielili się chwilami z życia swoich identycznych synów. Dziś współpracują ze znanymi markami, uczestniczą w eventach, pokazach i premierach. Rodzice mówią, że ich chłopcy są nie tylko identyczni, ale też idealni.

Zobacz też: Malutkie bliźniaczki. Dziewczynki urodzone w 22. tygodniu ciąży przeżyły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze