Trwa ładowanie...

Taki poród zdarza się bardzo rzadko. Trojaczki urodzone siłami natury

Avatar placeholder
18.12.2018 14:55
Porody naturalne trojaczków należą do rzadkości
Porody naturalne trojaczków należą do rzadkości (123rf.com)

Ciąże mnogie to ciąże wysokiego ryzyka. Również poród wieloraczków nie należy do łatwych. Pewna rodzina z Teksasu nie tylko powiększyła się o trojaczki, ale wszystkie przyszły na świat drogą naturalną.

1. Trojaczki urodzone naturalnie

Ciąża trojacza to statystycznie jeden przypadek na 7 tys. ciąż. Porody naturalne trojga dzieci naraz należą do rzadkości.

Lekarze z Seton Medical Center Hays mają powody do radości. Trójka małych dzieci jest cała i zdrowa, co nie zawsze jest oczywistością w przypadku ciąż mnogich. Co więcej, wszystkie przyszły na świat drogami natury.

Urodzone naturalnie trojaczki to rzadkość
Urodzone naturalnie trojaczki to rzadkość (youtube.com)
Zobacz film: "Depresja poporodowa. Amy Steele dzieli się swoją historią"

Kymber Martinez, szczęśliwa mama trzech jednojajowych chłopców, przyznaje, że bardzo się bała porodu naturalnego. Rodząc kolejne dzieci myślała, że nie da rady przeć przy następnym.

Jednak dzięki wsparciu personelu szpitala urodziła synków w odstępach 5 minut.

2. Naturalny poród pod szczególnym nadzorem

Lekarze z Seton Medical Center Hays uznali, że ułożenie dzieci jest idealne, by rodzić naturalnie.

Przyznają, że to pierwszy taki przypadek w ich szpitalu. Wyznaczono specjalny zespół ginekologów, pielęgniarek, położników, anastezjologów i neonatologów, którzy czuwali nad przebiegiem porodu.

Cały czas w pogotowiu przygotowana była sala operacyjna wraz z gotowym personelem na wypadek niespodziewanego cesarskiego cięcia.

3. Szczęśliwi rodzice trojaczków

Kymber i jej mąż, Ethan Martinez, uważają, że 3 to ich szczęśliwa liczba. Ich trojaczki przyszły na świat 3 grudnia. Był to dokładnie 33 tydzień i 3 dni ciąży. Akcja porodowa zaczęła się o 3 nad ranem.

Szczęśliwi rodzice trojaczków mają teraz bardzo dużo obowiązków
Szczęśliwi rodzice trojaczków mają teraz bardzo dużo obowiązków (youtube.com)

W domu na rodziców i trzech małych braciszków czeka starsza 6-letnia córeczka. Ethan, który jest zawodowym wojskowym, przeniósł się do rezerwy, aby móc więcej czasu spędzać w domu. Przy takiej gromadce dzieci mama na pewno będzie potrzebowała wsparcia męża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze