Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

"Szymonku, walcz!" Chłopiec zmarł

Sprawą Szymonka hospitalizowanego w szpitalu na Niekłańskiej żyła cała Polska. 18 czerwca, prawdopodobnie po próbie odłączenia od aparatury, dziecko zmarło.

Zobacz film: "4- latek zmarł tydzień po tym, jak był na basenie z rodzicami"

1. Szymonek Baranowski nie żyje

Historia Szymona Baranowskiego budziła emocje i kontrowersje. Pod szpitalem zgomadzili się ludzie, którzy protestowali przeciwko prognozowanemu odłączeniu dziecka od aparatury.

Rano 18 czerwca pojawiły się informacje o odłączeniu od aparatury. Trwało wówczas konsylium, w którym uczestniczyli lekarze i rodzice. Z naszych informacji wynika, że szpital zgodził się na podjęcie rozmów i współpracy z lekarzami z zagranicy, o co prosiła rodzina dziecka.

Około godziny 11 dnia 18 czerwca otrzymaliśmy informacje, że Szymon zmarł. Informację potwierdzono na facebookowej stronie "Szymonku walcz", prowadzonej przez rodzinę chłopca.

Na ten moment nie znamy szczegółów. Rodzina prosi o uszanowanie żałoby.

2. Szymon Baranowski - pięć miesięcy w szpitalu

Szymon Baranowski urodził się 30 lipca 2018 roku. 21 stycznia 2019 roku u chłopca wystąpiły drgawki i sztywnienie ciała, po których trafił do szpitala w Radomiu. 22 stycznia dziecko przetransportowano do szpitala w Warszawie, gdzie nocą doszło do pogorszenia stanu zdrowia i zaniku funkcji życiowych.

Po reanimacji stwierdzono obrzęk mózgu, a następnie orzeczono śmierć mózgu. 25 stycznia planowano odłączenie dziecka od respiratora, czemu sprzeciwiła się rodzina. Od tamtej pory trwał konflikt między bliskimi dziecka a szpitalem, któremu zarzucano opieszałość i brak podejmowania współpracy.

Wysiłki rodziny i personelu medycznego nie przyniosły poprawy stanu zdrowia dziecka. 18 czerwca 2019 roku Szymon zmarł, półtora miesiąca przed pierwszymi urodzinami.

Szymon Baranowski zmarł 18 czerwca 2019 roku, po 5 miesiącach w szpitalu
Szymon Baranowski zmarł 18 czerwca 2019 roku, po 5 miesiącach w szpitalu (facebook)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.