Trwa ładowanie...

Szczeniaczek Uczniaczek - czego nauczy malucha?

Avatar placeholder
12.12.2017 06:34
Niemowlę z zabawką
Niemowlę z zabawką

Szczeniaczek Uczniaczek to popularna zabawka interaktywna dla niemowlaka. Technologia poziomów nauki zastosowana w zabawce zmienia się wraz z etapem rozwoju dziecka. Maluch nauczy się części ciała, pozna litery, odkryje świat kolorów i liczb. Szczeniaczek Uczniaczek jest przy tym bezpieczny, miły i przyjemny w dotyku co przekłada się na poczucie bezpieczeństwa dziecka oraz rozwój jego emocjonalności.

spis treści

1. Szczeniaczek Uczniaczek – poziomy nauki

Szczeniaczek Uczniaczek to zabawka interaktywna, która zachęca dzieci do zabawy i nauki poprzez śpiewanie, recytowanie i dotykanie. Został zaprojektowany tak, by pomagać dzieciom w poznawaniu otaczającego ich świata. Szczeniaczek Uczniaczek mimo swojego bardzo niepozornego wyglądu został wyposażony w kilkustopniowy program Poziomy Nauki. Rozwój intelektualny dziecka wyznacza poziom na którym komunikuje się z maluchem popularny pluszak.

1.1. Szczeniaczek Uczniaczek – odkrywanie

Pierwszy poziom nauki Szczeniaczka Uczniaczka nazwano Odkrywanie. 6 miesięczne dziecko to najmłodszy, sugerowany przez producenta, odbiorca zabawki. Na tym poziomie dźwięki wydawane przez Szczeniaczka Uczniaczka pobudzają u dziecka poziom poznawczy i rozbudzają jego ciekawość.

1.2. Szczeniaczek Uczniaczek – zachęcanie

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

Drugi poziom nauki to Zachęcanie. Szczeniaczek Uczniaczek aktywuje go kiedy dziecko skończy 12-sty miesiąca życia. Wówczas raz ze Szczeniaczkiem Uczniaczkiem dziecko będzie wykonywało proste zadania i polecenia. Wpłynie to pozytywnie na rozwój poznawczy dziecka.

1.3. Szczeniaczek Uczniaczek – naśladowanie

Trzeci poziom nauki to „Naśladowanie”, pluszak Fisher Price odkryje przed dzieckiem po skończeniu 18-stego miesiąca życia. Wówczas nastąpi u malucha pobudzenie wyobraźni przestrzennej i abstrakcyjnej podczas zabaw związanych z odgrywaniem ról.

Szczeniaczek Uczniaczek  Fisher-Price ®
Szczeniaczek Uczniaczek Fisher-Price ® ([Fisher-Price ® croppedPath=)

2. Szczeniaczek Uczniaczek – zabawka edukacyjna

2.1. Nauka części ciała

Projektanci z Fisher Price wyposażyli Szczeniaczka Uczniaczka w tzw. punkty aktywacji. Szczeniaczek ma je na łapkach, brzuszku, uszach oraz świecącym na czerwono serduszku zabawki. Po dotknięciu przez dziecko poszczególnych punktów, Szczeniaczek Uczniaczek wypowiada ich nazwy. Na rynku dostępna jest również angielskia wersja Szczeniaczka Uczniaczka.

2.2. Nauka liter

Szczeniaczek Uczniaczek posiada tryb "nauki" oraz "śpiewania". Piesek Fisher Price ma zaprogramowanych pięćdziesiąt piosenek, które polubi Twoje dziecko, a znienawidzą Twoi sąsiedzi. Zabawka wypowiada litery, uczy alfabetu, a dziecko powtarza je razem ze swoim pluszowym interaktywnym przyjacielem.

2.3. Nauka kolorów

Jak już wspomniano wcześniej, Szczeniaczek Uczniaczek reaguje na dotyk dziecka. Ponowne dotknięcie w te same części ciała Szczeniaczka Uczniaczka, spowoduje, że zabawka będzie wypowiadała nie tylko ich nazwy, ale również kolory. Przykładowo, po kolejnym dotknięciu w niebieskie ucho dziecko usłyszy "niebieskie ucho". Kolejne naciśniecie ręki spowoduje że zabawka wypowie słowa "zielona ręka". Z kolei przyciskając brzuszek dziecko usłyszy: "brzuszek", "fajnie się bawisz" czy "łaskoczesz". Kiedy maluch dotknie migającego na czerwono serduszka Szczeniaczka Uczniaczka, ten powie "czerwone serce".

2.4. Nauka liczenia

Szczeniaczka Uczniaczeka można przełączyć w tryb śpiew. Wtedy maskotka po dotknięciu zaczyna śpiewać piosenki dla dzieci oraz wyliczanki, które są łatwe, mają przyjazną melodię i dziecko z pewnością je powtórzy.

Zobacz także

3. Szczeniaczek Uczniaczek – opinie pedagogów

Piesek Fisher Price zdaniem pedagogów przyśpiesza rozwój emocjonalny dziecka. Staje się jego partnerem w codziennych zabawach i poznawaniu świata. Uczniaczek to nie jest zwykła zabawka. Podczas codziennej wpłynie na wzrost aktywności ruchowej, zainteresowania światem, kreatywności i analitycznego myślenia. Zaprojektowany z myślą o dzieciach od szóstego do trzydziestego szóstego miesiąca nie zostanie zapomniany i rzucony w kąt. Szczeniaczek Uczniaczek zostanie ulubioną zabawką, która pomoże poznać literki, cyferki, części ciała, ale nie tylko. Pomoże w okazywaniu uczuć i pobudzi ciekawość dziecka oraz chęć nauki i poznawania.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze