Trwa ładowanie...

Rzeczy, które zrozumieją tylko pracujące mamy

Macierzyństwo niesie ze sobą wiele wyzwań. Niemal każdego dnia mama może dowiedzieć się czegoś nowego o sobie i swoim dziecku. Jeśli dodatkowo chce jak najszybciej wrócić do pracy, okazuje się, że posiada zdolności, o których nie miała do tej pory pojęcia. Czy wiesz, co wiąże się z byciem pracującą mamą?

Zobacz film: "Jak zorganizować opiekę nad dzieckiem po powrocie mamy do pracy?"

spis treści

1. Dźwięk laktatora

Świeżo upieczona, karmiąca mama, która nie chce rezygnować z kariery zawodowej, musi opanować korzystanie z laktatora. Powinna również przyzwyczaić się do tego, że odciąganie pokarmu będzie odbywać się w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.

2. Planowanie, planowanie i jeszcze raz planowanie

Bez tego ani rusz. Pracująca mama planuje swój dzień co do minuty. Poza tym planuje najbliższy tydzień, a nawet miesiąc. Sprzątanie po położeniu dzieci spać, większe zakupy w sobotę, wyjście na dłuższy spacer w niedzielę, w środę wizyta u lekarza... Dzięki temu można sprawnie prowadzić dom, być dobrym pracownikiem i spełnioną mamą.

3. Delegowanie obowiązków

Aby rodzina sprawnie funkcjonowała, każdy powinien znać swoje prawa i obowiązki
Aby rodzina sprawnie funkcjonowała, każdy powinien znać swoje prawa i obowiązki

Z planowaniem wiąże się również delegowanie obowiązków w rodzinie. Jeśli mama chce być jednocześnie perfekcyjną panią domu, a więc zadbać o wszystko sama i nie prosić nikogo o pomoc, to niestety może się to źle skończyć. Pracująca kobieta musi rozdzielać obowiązki pomiędzy siebie, męża, rodziców, teściów i dzieci – jeśli są na tyle duże, by pomóc. Płacenie rachunków można zlecić partnerowi, odebranie maluchów z przedszkola teściom, a wynoszenie śmieci – starszym dzieciom.

4. Dodatkowe ubrania zawsze w gotowości

Będąc mamą maluszka, należy być zawsze przygotowanym na to, że podczas zajmowania się nim, mogą pojawić się zabrudzenia. Pielęgnacja dziecka wymaga przecież używania różnych produktów. Mleko, papka śniadaniowa, zasypka – to wszystko może znaleźć się na eleganckim komplecie tuż przed wyjściem do pracy. Dlatego pracująca mama powinna mieć zawsze w zapasie coś dodatkowego.

5. Dzień dobry... 5 rano!

Poranek to doskonały czas, by nadrobić zaległości z poprzedniego dnia
Poranek to doskonały czas, by nadrobić zaległości z poprzedniego dnia

Poranne wstawanie to dla niektórych największe wyzwanie. Jednak to właśnie rano, gdy dzieci jeszcze śpią, można wiele zrobić. To czas, by wypić kawę, przeprowadzić niewielkie porządki, przygotować śniadanie, wyprasować swój komplet do pracy itd.

6. Sklep internetowy to najlepszy przyjaciel

Pracująca mama musi pogodzić się z tym, że jej czas na zakupy jest drastycznie ograniczony. Chodzenie godzinami po sklepach z przyjaciółkami raczej nie jest możliwe do zrealizowania. Czasem nawet ciężko zmusić się do odwiedzenia lokalnego supermarketu. Dlatego doskonałym sposobem na uzupełnienie wszelkich braków jest korzystanie ze sklepów internetowych. Kilka kliknięć i już po kilku dniach mamy u siebie piękną sukienkę, zestaw kosmetyków, ubranka dla dziecka, a nawet produkty spożywcze.

7. Co mogę jeszcze zmieścić w torebce?

Małe torebki, w których można było zmieścić kilka kosmetyków, telefon komórkowy i portfel to już przeszłość. W torebce mamy musi się jeszcze zmieścić butelka, kilka zabawek i inne produkty dla dziecka.

8. Efektywna praca w domu – zapomnij!

Zdarza się, że pracująca mama nie ma z kim zostawić swojej pociechy i musi zostać w domu. Zasiadając do swoich obowiązków, ma najszczersze chęci, chce wszystko zrobić szybko i efektywnie. Niestety, rozlegający się co chwilę szloch dziecka, głośna zabawa czy ciągłe przychodzenie z jakąś prośbą uniemożliwia pełne skupienie się na pracy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.