Trwa ładowanie...

Przezpraw– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Przezpraw– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Przezpraw– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Przezpraw - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Przezprawuś, Przezprawunio, Przezprawusio, Prawuś, Prawunio, Prawusio, Prawusiek, Prawuniek, Prawuńko, Prawcio.

2. Przezpraw - pochodzenie i znaczenie

Jest to staropolskie imię męskie, być może opisowe, a nie życzące, złożone z członów biez, brzez, przez ("bez") i praw ("prawdziwy, sprawiedliwy"). Być może oznaczało "tego, którego omija sprawiedliwość". Ciekawostka Inne formy tego imienia to: Biezpraw, Brzezpraw.

3. Przezpraw - numerologia

Liczba imienia Przezpraw wynosi 5.

3.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Noszący to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

3.2. Zawody

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"

Związane z reprezentowaniem innych np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

3.3. Żywioły

Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

3.4. Planety

Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

3.5. Pory roku

Wiosna i lato.

3.6. Miesiące

Kwiecień oraz lipiec.

3.7. Dni pomyślne

Piątek i niedziela.

3.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

3.9. Metale

Złoto, brąz.

3.10. Kamienie

Topaz, szmaragd.

3.11. Kolory

Seledynowy, złoty.

3.12. Tonacja

Ton a.

3.13. Amulety roślinne

Słonecznik, bylica pospolita.

3.14. Drzewa

Cyprys, kasztanowiec.

3.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, orzeł, turkawka.

3.16. Runy ochronne

Wunjo, dagaz.

3.17. Zapachy

Pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda.

3.18. Miejsca istotne

Ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji.

3.19. Pomyślny kierunek

Wschód i południowy wschód.

3.20. Życie rodzinne

Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

3.21. Rozwój

Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21. i 35. rokiem życia.

3.22. Dopasowanie imion

Imię Przezpraw współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

3.23. Znak zodiaku

Imię Przezpraw jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

4. Przezpraw - dziecko

Osoby noszące imię Przezpraw w dzieciństwie są silnie zżyte z rodziną. Liczy się nie tylko rodzina, ale i wartości, które ona z sobą niesie. Dziecko-domator ; to sformułowanie trafnie opisuje typ usposobienia oraz widoczne upodobania. Osoby o tym imieniu w młodości chętnie przebywają w dobrze znanych miejscach. Źle natomiast znoszą samotność. W młodości szukają towarzystwa mądrych osób, lecz uczucia grają pierwszorzędną rolę.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

5. Przezpraw - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoby o imieniu Przezpraw będzie pogodny i spędzony w rodzinnym gronie. Troskliwa opieka i poczucie bezpieczeństwa jest normą w tym przypadku. Pojawiają się tendencje opiekuńcze i zajęcie innymi, również zwierzętami. Widoczne jest dobre porozumienie z otoczeniem i zgoda z samym sobą.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze