Trwa ładowanie...

Prezent na chrzciny dla dziewczynki – rodzice, chrzestni, popularne prezenty

Prezent na chrzciny dla dziewczynki warto dobrze przemyśleć. Jest to bardzo ważny moment dla całej rodziny a przede wszystkim dla chrzczonego dziecka, choć nie jest jeszcze tego świadome. Dlatego też prezenty na chrzciny dla dziewczynki nie powinny być przypadkowe. W praktyce wybór prezentu na chrzciny często okazuje się trudniejszy, niż mogłoby się to wydawać.

Zobacz film: "Najlepsze prezenty dla nowo narodzonego dziecka i rodziców"

spis treści

1. Prezent na chrzciny dla dziewczynki - rodzice

Prezent na chrzciny dla dziewczynki jest tematem bardzo ważnym. Jednak dla rodziców, którzy przygotowują całą uroczystość, prezent na chrzciny dla dziewczynki schodzi na dalszy plan. Organizacja chrztu to często tak duży wydatek, że prezent na chrzciny dla dziewczynki od rodziców jest często symboliczny. Prezentem na chrzciny dla dziewczynki może być np. biblia lub pięknie oprawione pamiątkowe zdjęcie z chrztu.

Rodzice mogą również zamiast prezentu na chrzciny dla dziewczynki kupić jej pamiątkową kartkę lub zrobić ją samodzielnie, aby wyrazić, jak ważne było to dla nich wydarzenie. Warto bowiem pamiętać, że prezentów w tym dniu dziecku nie zabraknie.

2. Prezent na chrzciny dla dziewczynki - chrześni

Prezent na chrzciny dla dziewczynki od rodziców chrzestnych powinien zrobić największe wrażenie. Rola, jaką mają oni odegrać w życiu dziecka, sprawia, że rodzice chrzestni często czują się w obowiązku zaimponowania rodzicom, wybierając ciekawy i nieszablonowy prezent.

8 najgorszych prezentów dla dzieci
8 najgorszych prezentów dla dzieci [10 zdjęć]

Wielkimi krokami zbliżają się dni, na które czekają mali i duzi. Zapach unoszącego się w powietrzu cynamonu

zobacz galerię

Według tradycji pierwszym prezentem od matki chrzestnej jest obdarowanie dziecka białą szatką, natomiast ojciec chrzestny ma za zadanie kupić gromnicę. Dla wielu rodziców ważne jest, aby rodzice chrzestni się znali i mieli ze sobą kontakt. Przydaje się to chociażby w sytuacji, gdy kupują oni prezent na chrzciny dla dziewczynki. Dzięki temu nie kupią tego samego.

3. Prezent na chrzciny dla dziewczynki - popularne prezenty

Co chrzestna lub chrzestny daje na chrzciny dla dziewczynki? Zwykle jest to biżuteria, najczęściej medalik lub kolczyki. Można wykonać na niej pamiątkowy grawer i na pewno taki prezent posłuży dziecku dłuższy czas.

Obecnie jednak coraz częściej prezenty na chrzciny dla dziewczynek są coraz bardziej praktyczne. Prezentem na chrzciny dla dziewczynki może być np. spacerówka lub fotelik samochodowy. Są to dość drogie rzeczy, na które rodziców nie zawsze jest stać, więc jeśli wiemy, że coś takiego może się przydać, będą to na pewno dobrze wydane pieniądze z korzyścią dla dziecka.

Ciekawym pomysłem na prezent na chrzciny dla dziewczynki jest np. zakup wina, które dziecko będzie mogło otworzyć na swoje 18 urodziny. Jednak nadal najpopularniejszym i najbezpieczniejszym prezentem na chrzciny dla dziewczynki są pieniądze. Wówczas wystarczy do nich dorzucić jakiś drobiazg w ramach pamiątki lub prezentu na chrzciny dla dziewczynki.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezent na chrzciny dla dziewczynki może być oczywiście bardzo oryginalny. Coraz częściej wśród prezentów na chrzciny dla dziewczynki można znaleźć sztućce z grawerem, srebrne grzechotki, szczotki lub łyżeczki dla maluszków.

Prezent na chrzciny dla dziewczynki może być również bardzo praktyczny. Jeżeli nie mamy czasu lub pomysłu na prezent na chrzciny dla dziewczynki, można po prostu kupić zestaw kosmetyków, tort z ręczników lub pieluszek jednorazowych, lub też zestaw do odciskania nóżek dzieci, które są coraz popularniejsze.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.