Trwa ładowanie...

Poznaj 6 zaskakujących objawów ciąży, o których nigdy nie słyszałaś!

Poznaj 6 zaskakujących objawów ciąży, o których nigdy nie słyszałaś!
Poznaj 6 zaskakujących objawów ciąży, o których nigdy nie słyszałaś!

Senność, mdłości, zwiększenie częstotliwości oddawania moczu czy bolesność piersi to powszechnie występujące objawy we wczesnej ciąży. Niemniej jednak istnieje szereg innych dolegliwości, których możesz w tym czasie doświadczyć. Poznaj zadziwiające objawy, mogące wskazywać na to, że jesteś w ciąży!

spis treści

1. Odbijanie się

W trakcie ciąży często obserwuje się dolegliwości ze stronu układu pokarmowego. Pewnie będziesz zaskoczona, że nie chodzi o mdłości, a o skłonność do częstego odbijania.

 

2. Zmiana rozmiaru stopy

Zobacz film: "Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie"

Dotychczas zawsze wybierałaś obuwie w rozmiarze 38 i nagle doświadczasz szoku w sklepie obuwniczym, bo pasuje na ciebie wyłącznie rozmiar 40? Wiele kobiet w okresie ciąży obserwuje u siebie zwiększenie długości i szerokości stopy. Będziesz musiała wymienić wszystkie pary butów.

3. Nietrzymanie moczu

W okresie ciąży możesz doświadczyć problemu z nietrzymaniem moczu. Dlaczego tak jest? W tym czasie macica stopniowo ulega powiększeniu i zaczyna uciskać zlokalizowany w pobliżu pęcherz. Na skutek tego narząd się opróżnia, a ty nie jesteś w stanie tego kontrolować.

4. Problemy ze skórą

Do tej pory nie skarżyłaś się na problemy z cerą i nagle dostrzegłaś na jej powierzchni liczne wypryski? To skutek burzy hormonalnej jaka toczy się w organizmie ciężarnej. W tym czasie twoja skóra może być również podatna na powstawanie nieestetycznych przebarwień. Niestety, zmiany te znikają najczęściej dopiero po porodzie, gdy wyrówna się poziom hormonów krążących we krwi.

5. Zmiany nastroju

Jeśli w krótkim czasie potrafisz śmiać się do rozpuku i chwilę po tym szlochać z byle powodu – być może jesteś w ciąży. Częste zmiany nastroju mogą wynikać z gwałtownej zmiany poziomu hormonów, która następuje na skutek ciąży.

6. Wzdęcia

Praktycznie każda kobieta ciężarna doświadcza problemów ze wzdęciami i nadmiarem gazów w jelitach. W tym wyjątkowym okresie będziesz często odczuwać te dolegliwości. Często ma to związek ze zmianami hormonalnymi, ale nie tylko. Może to być również wynik nieodpowiedniej diety w ciąży.

Następny artykuł: Spóźniający się okres
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze