Trwa ładowanie...

Poszła na badanie USG 3D. Takiego widoku się nie spodziewała

 Maria Krasicka
20.01.2022 13:44
Poszła na badanie USG 3D.
Poszła na badanie USG 3D. (Facebook)

Trójwymiarowe badanie ultrasonograficzne tzw. USG 3D jest coraz bardziej popularnym badaniem prenatalnym wśród przyszłych rodziców. Dzięki niemu można dokładniej przyjrzeć się dziecku i zobaczyć jego rysy twarzy. Jednak ta mama nie spodziewała się, że na pozór niewinne badanie wprawi ją w osłupienie.

spis treści

1. Przerażające zdjęcie USG

Ariann East jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Od kilku lat regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami na TikToku. Jednak od kiedy zaszła w ciążę, jej konto coraz częściej dotyczy badań prenatalnych i doświadczeń związanych z oczekiwaniem dziecka.

Niedawno przyszła mama wykonała pierwsze badanie USG 3D. Nie spodziewała się jednak, że na pozór niewinne badanie, wprawi ją w przerażenie.

Zobacz film: "Zaszła w ciążę dzięki in vitro, urodziła dziecko z zespołem Downa"

17-tygodniowy płód ułożył się w taki sposób, jakby patrzył się wprost na sondę ultrasonograficzną. Przez to ma złowrogi wyraz twarzy, którego młoda mama kompletnie się nie spodziewała. Jak przyznaje, poczuła się niekomfortowo i początkowo bała się spojrzeć na zdjęcie.

- Moja dziewczynka wygląda strasznie, ale z dnia na dzień robi się słodsza - mówi Ariann.

Zdjęcie USG 3D
Zdjęcie USG 3D (TikTok)

Przyszła mama postanowiła podzielić się swoją reakcją z użytkownikami TikToka, którzy ją obserwują. W komentarzach przyznali, że również odbierają zdjęcie w ten sam sposób.

2. USG 3D płodu

Tradycyjne dwuwymiarowe badanie ultrasonograficzne pozwala obserwować przekrój wnętrza macicy i zarysu ciała płodu oraz jego narządów wewnętrznych. Dzięki temu można ocenić wielkość, kształt poszczególnych części ciała płodu, budowę i położenie łożyska oraz ilość wód płodowych.

@ariann.east Reply to @tiktoksfavmilf ♬ original sound - 🅸🆅🆈 🅼🅰🆈

Z kolei USG 3D rekonstruuje obraz płodu i wnętrza macicy w prezentacji trójwymiarowej, pozwalając tym samym uzyskać obraz dziecka, który będzie zrozumiały nie tylko dla medyków, ale również przyszłych rodziców.

Dzięki trójwymiarowemu obrazowi można także szybciej i łatwiej zdiagnozować niektóre choroby genetyczne i wady wrodzone jeszcze na wczesnym etapie ciąży. USG 3D ma duże znaczenie w diagnostyce m.in. zespołu Downa. Coraz popularniejsze jest także badanie USG 4D, które pozwala na śledzenie płodu w czasie rzeczywistym.

Badanie 4D
Badanie 4D (TikTok)

Ginekolodzy zalecają wykonanie badania USG przynajmniej trzy razy w ciągu całej ciąży: między 11. a 14. tygodniem, około 20. tygodnia ciąży i po 30. tygodniu ciąży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze