Trwa ładowanie...

Porzucili dziecko w polu. Noworodka uratowały szczenięta

Mieszkańcy prowincji Chattisgarh w Indiach znaleźli noworodka. Dziewczynka z nieodciętą pępowiną została porzucona na pewną śmierć. Tak się jednak nie stało. Uratowała ją bezpańska suczka, która razem ze swoimi szczeniętami utrzymywała ciepło przez całą noc.

Zobacz film: "Odporność a COVID-19. Jak działa laktoferyna?"
spis treści

1. Porzucony noworodek

W Indiach w prowincji Chattisgarh doszło do niezwykłego odkrycia. Mieszkańcy wioski odnaleźli porzuconego noworodka, który leżał wśród miotu szczeniąt w słomie. Dziewczynka nie miała żadnego okrycia, a pępowina nie została odcięta po narodzinach.

"O 11 rano zobaczyliśmy nowo narodzoną dziewczynkę, która płakała i leżała obok szczeniąt. Wpadliśmy w panikę i poinformowaliśmy pogotowie" - powiedział Munnalal Patel, jeden z mieszkańców.

Porzucony noworodek
Porzucony noworodek (Facebook)

Mieszkańcy, którzy znaleźli dziecko, natychmiast powiadomili odpowiednie służby. Do czasu ich przybycia zaopiekowali się noworodkiem, który wkrótce trafił do szpitala. Na miejscu okazało się, że mimo ekstremalnie trudnych pierwszych chwil na świecie, dziewczynka jest całkowicie zdrowa.

2. Noworodka uratowały psy

Mieszkańcy przyznali, że dziecko nie miało żadnych szans na przeżycie chłodnej nocy. Szczęśliwie jednak zobaczyła je bezpańska suczka, która sama niedawno została mamą. Wraz ze swoimi szczeniętami całą noc przytulała się do noworodka, ogrzewając je swoim ciałem.

"To prawdopodobnie ciepło szczeniąt i ich matki utrzymało to nowo narodzone dziecko przy życiu – powiedział jeden z nich. - Temperatura znacznie spada w nocy, a jest już grudzień. To niezwykłe szczęście" - dodał.

Szczeniaki ogrzewały noworodka
Szczeniaki ogrzewały noworodka (Facebook)

Mieszkańcy przyznali, że to cud, że dziecko przeżyło noc i trafiło akurat na tę delikatną suczkę. Bezpańskie, głodne psy mogły zrobić maluchowi krzywdę. Szczęśliwie tak się nie stało, a dziewczynka otrzymała imię Akanksha.

Trwa dochodzenie w sprawie porzucenia noworodka, a policja szuka rodziców.

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.