Trwa ładowanie...

Mama pokazała zdjęcie ze szkoły. "Nie umiem nawet wyrazić wściekłości"

Avatar placeholder
19.06.2024 12:33
Pokazała, gdzie zamykane są dzieci. "Jak z filmu dla obłąkanych"
Pokazała, gdzie zamykane są dzieci. "Jak z filmu dla obłąkanych" (Adobe Stock, Facebook)

W jednej z warszawskich specjalnych szkół podstawowych znajduje się "pokój wyciszeń", który wzbudził ogromne poruszenie w sieci. "Ta szkoła powinna przestać istnieć w trybie natychmiastowym, a nauczyciele zwolnieni dyscyplinarnie" - piszą internauci.

spis treści

1. "Izolatorium" dla dzieci

Drzwi z napisem "Izolatorium", a za nimi malutkie pomieszczenie z niedużym materacem na podłodze i ścianami wyłożonymi prawdopodobnie miękkim tworzywem. To nie więzienna izolatka, tylko tak zwany "pokój wyciszeń" z jednej z warszawskich specjalnych szkół podstawowych.

"Pokój, który powinien być pomieszczeniem z dywanem, miękkim światłem, pełnym poduch, puf, zabawek sensorycznych i innego wyposażenia, które pomogłoby dziecku wyciszyć się - jak sama nazwa wskazuje, odpocząć od przebodzcowania, opanować trudne emocje" - pisze Anna Jaworska, pedagożka, mama dwóch synów, które w sieci występuje jako "MumMe". Influencerka pokazała "pokój wyciszeń" na Facebooku.

Zobacz film: "Czy twoje dziecko jest rozpieszczone?"

"Zamiast tego dziecko w edukacji wczesnoszkolnej jest zamykane samo w tym pomieszczeniu w celu "uspokojenia się", ponieważ "nie słucha poleceń". Nie umiem w tym momencie wyrazić nawet mojej wściekłości, bo polecałaby tu salwa niecenzuralnych słów" - dodaje.

Jaworska opublikowała trzy zdjęcia pokoju. Na jednym z nich wisi kartka, by po wpuszczeniu dziecka do środka natychmiast zamknąć drzwi. Kobieta nie zdradza jednak, o której szkole mowa.

2. "Skandal. Serce by mi pękło"

Post z "Izolatorium" na Facebooku wzbudził ogromne oburzenie. Pod wpisem pojawiło się już prawie 400 komentarzy, z których wynika, że internauci nie wierzą własnym oczom i domagają się ukarania szkoły za takie praktyki.

Oto wybrane komentarze:

"To żart... Prawda?????? Przecież to się nadaje do sądu. Ta szkoła powinna przestać istnieć w trybie natychmiastowym, a nauczyciele zwolnieni dyscyplinarnie";

"Karcer w szkole. Kto wpadł na taki pomysł, bo chyba nie pedagog szkolny, który jest odpowiedzialny za wychowanie emocjonalne i nie tylko dzieci";

"Boże, nawet nie wiem, jak to skomentować. Przecież to jest jakiś absurd. Mam syna w spektrum autyzmu i nie wyobrażam sobie, żeby był w szkole zamykany w takim pomieszczeniu. Wygląda jak izolatka z jakiegoś filmu dla obłąkanych. Czy oni są świadomi, że zamknięcie dziecka w takim "pokoju" może nabawić je jakichś fobii bądź lęków?".

"Skandal. Serce by mi pękło, jakby moje dziecko do czegoś takiego trafiło...".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze