Trwa ładowanie...

Pierzesz firanki na święta? Wrzuć skorupki jajek do prania (WIDEO)

Avatar placeholder
08.04.2020 17:42

Umieszczanie w pralce skorupek z jajek brzmi dość absurdalnie. Jednak jest to bardzo skuteczny i przy okazji tani sposób na uratowanie ubrań i wypranie firan.

Białe ubrania zazwyczaj bardzo szybko się plamią. Po jakimś czasie, przybierają też one żółtawy odcień. Chcąc je wybielić, często zmuszeni jesteśmy, aby używać chemicznych produktów sprzedawanych obecnie w sklepach.

Odnosi się to zwłaszcza do produktów zawierających wybielacz, które jak twierdzą producenci, są najlepszym rozwiązaniem na odzyskanie pierwotnego jasnego odcienia ubrań.

Detergenty te są skuteczne i mogą być najłatwiejszym sposobem. Jednak związki chemiczne zawarte w tych środkach z całą pewnością nie są korzystne dla naszego zdrowia.

Aby tego uniknąć zalecane są domowe sposoby, które nie wpływają negatywnie na stan naszego zdrowia, a przy tym są ratunkiem dla ubrań. Zazwyczaj wybieramy sodę oczyszczoną, którą dodajemy do proszku. Oprócz usuwania nieprzyjemnych zapachów usuwa plamy i nadaje praniu miękkość.

Okazuje się, że równie skuteczną metodą jest umieszczanie w pralce skorupek z jajek, który stanowi doskonały naturalny wybielacz, który nie niszczy materiału.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze