Trwa ładowanie...

Pearly

Avatar placeholder
29.09.2020 09:14
Pearly
Pearly

Pearly, tak jak inne komputery cyklu, wyznacza dni płodne i niepłodne kobiety. Jest to bardzo ważne, jeśli kobieta chce stosować naturalne metody planowania rodziny, a szczególnie metodę termiczną. Wyznaczanie dni płodnych dzięki komputerowi jest łatwiejsze i szybsze niż za pomocą zwykłego termometru owulacyjnego i samodzielnego rysowania wykresu krzywej temperatury. Za pomocą wbudowanego termometru, komputer cyklu bada, jaka jest podstawowa temperatura ciała kobiety i wykrywa jej wahania. Dzięki bazie danych, w której znajduje się milion przykładowych cykli, nie tylko określa moment owulacji, ale także jest w stanie przewidywać płodność kobiety na 6 dni do przodu.

spis treści

1. Jak korzystać z komputera cyklu?

Komputery cyklu to niewielkie, poręczne urządzenia. Nie są skomplikowane w obsłudze. Wbudowany ****termometr owulacyjny jest bardzo dokładny (dokładność do 0,01 stopni Celsjusza) i wygodny do mierzenia temperatury w ustach. Po zmierzeniu temperatury urządzenie miga. Samo mierzenie temperatury trwa około 30-40 sekund, pomiar jest więc bardzo szybki. Pamiętajmy, że aby zmaksymalizować skuteczność komputera, należy mierzyć temperaturę o tej samej porze każdego dnia.

Komputer cyklu informuje kobietę o jej dniach płodnych za pomocą czerwonej lampki. Zielona lampka oznacza, że kobieta ma dni niepłodne. Żółta lampka znaczy, że komputer przelicza cykl kobiety, uczy się go lub brakuje mu pomiaru temperatury, aby mieć całkowitą pewność co do tego, jaka jest w danym momencie płodność kobiety.

Zobacz film: "Najlepszy moment na zajście w ciążę"

Początkowo komputer cyklu, będzie się uczył wyznaczania dni płodnych i niepłodnych u konkretnej kobiety. Taki okres trwa 2-3 miesiące. W tym czasie częściej będzie się pojawiał kolor żółty na urządzeniu.

Jeśli kobieta do tej pory korzystała z tabletek antykoncepcyjnych, musi odczekać jeden cykl od odstawienia. Dzieje się tak dlatego, że pierwsze krwawienie po ostatniej połkniętej pigułce, będzie krwawieniem z odstawienia, a nie fizjologiczną miesiączką. Może to wprowadzić komputer cyklu w błąd i zafałszować wyniki.

2. Zalety i wady komputera cyklu Pearly

Zaletą wykorzystania komputerów cyklu w metodach planowania ciąży jest niewątpliwie ich większa dokładność niż zwykłych termometrów owulacyjnych i własnoręcznie wykreślonego wykresu krzywej temperatury. Ponadto komputer cyklu posiada swoją bazę danych, w której jest milion cykli owulacyjnych oraz zapisuje w pamięci 99 dotychczasowych pomiarów, które można sobie wydrukować. Przewidywana płodność na 6 dni do przodu jest dodatkowym ułatwieniem stosowania metody termicznej.

Bardzo ważną zaletą jest także fakt, że naturalne metody planowania rodziny nie ingerują w żaden sposób w fizjologię czy równowagę hormonalną kobiety, czego nie można powiedzieć o metodach hormonalnych i wkładkach wewnątrzmacicznych. Korzystanie z komputera Pearly nie ma żadnych skutków ubocznych.

Korzystanie z tego typu metody antykoncepcji nie jest zalecane kobietom z zaburzeniami cyklu miesiączkowego oraz mającym zespół policystycznych jajników (PCOS). Nie powinny stosować tego typu antykoncepcji kobiety, które nie zamierzają zachować wstrzemięźliwości (lub wykorzystywać dodatkowej metody antykoncepcji) w czasie, kiedy mają dni płodne, czyli w momencie, kiedy na urządzeniu pali się czerwona lub żółta lampka. Nie jest to także najlepsze rozwiązanie dla kobiet, u których ewentualna ciąża wywołałaby zagrożenie dla zdrowia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze