Trwa ładowanie...

Paulin– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Paulin– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Paulin– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Paulin imieniny obchodzi 11 stycznia, 29 kwietnia, 4 maja, 22 czerwca, 31 sierpnia, 12 lipca i 10 października.

2. Paulin - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Paulinek, Paulinio, Paulincio, Paulinuś, Paulo, Paolo, Paulek, Pauluś, Pauleczko, Pauleczek, Linek, Linuś.

3. Paulin - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię męskie pochodzenia łacińskiego, utworzone od imienia Paulus (Paweł) i oznaczające "należący do Paulusa, pochodzący od Paulusa". Imię to jest znane w Polsce od 1230 roku.

4. Paulin - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Paulin
 • francuski - Paulin.

5. Paulin - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak dbać o siebie w czasie ciąży?"
 • Pierre-Paulin Andrieu - francuski duchowny katolicki, kardynał, arcybiskup Bordeaux
 • Paulin Ksawery Bohdanowicz - uczestnik Powstania Styczniowego, dowódca oddziału powstańczego
 • Paulin Frydman: polski szachista pochodzenia żydowskiego, od lat 40. XX wieku reprezentant Argentyny, mistrz międzynarodowy od 1955 roku
 • Paulin Tokala Kombe - piłkarz kongijski grający na pozycji bramkarza
 • Paulin Lemaire: belgijski biblista i orientalista, historyk, franciszkanin
 • Paulin Voavy - piłkarz reprezentacji Madagaskaru
 • Paulin z Mediolanu: łaciński pisarz i sekretarz św. Ambrożego z Mediolanu
 • Paulin z Noli (Pontius Meropius Anicius Paulinus): rzymski kapłan i poeta chrześcijański, biskup Noli, święty katolicki i prawosławny
 • Paulin z Lukki (z Antiochii) - według tradycji pierwszy biskup Lukki w Toskanii, męczennik chrześcijański za czasów Nerona, święty Kościoła katolickiego.

6. Paulin - numerologia

Liczba imienia Paulin wynosi 1.

6.1. Główne cechy charakteru

Typowe numerologiczne Jedynki to indywidualiści, pionierzy i zdobywcy. To wibracja dynamiczna, która zachęca do działania. Jedynki doskonale wiedzą czego chcą od świata i nie wahają się po to sięgać. Numerologiczna 1 podkreśla również potrzebę silnego skupienia uwagi na sobie, co czasem może być odbierane jako wada. Inne mankamenty charakteru reprezentowane przez numerologiczną Jedynkę to rozrzutność, brak praktycznego podejścia do codzienności, życie chwilą.

6.2. Zawody

Związane z aktywnością i zdolnością natychmiastowej mobilizacji sił np.: żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik instytucji itp.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Jedynki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest życie chwilą, oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczne Jedynki planetarnie łączą się z wpływem Słońca i Marsa. Słońce i Mars to planety, które nierozerwalnie wiążą się z energią życiową i witalnością. Mars obdarza je niezłomnością, wojowniczością oraz aktywnością. Słońce podkreśla ich indywidualizm i silne ego.

6.5. Pory roku

Wszystkie poza zimą.

6.6. Miesiące

Marzec, sierpień oraz listopad.

6.7. Dni pomyślne

Wtorek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 1 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1, lub 2, albo 5. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, stal szlachetna.

6.10. Kamienie

Kryształ górski, diament.

6.11. Kolory

Czerwony oraz jaskrawe barwy.

6.12. Tonacja

Ton h.

6.13. Amulety roślinne

Oset, ostrzeń lancetowaty, pokrzywa zwyczajna.

6.14. Drzewa

Dąb, klon.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Wilk, baran, dzik.

6.16. Runy ochronne

Sowelo, teiwaz.

6.17. Zapachy

Każdy ostry i przenikliwy np.: czosnek, jałowiec, bazylia.

6.18. Miejsca istotne

Areny sportowe, forty, warownie, tereny piaszczyste, nowe i niezaludnione przestrzenie.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód.

6.20. Życie rodzinne

Jedynka to osoba, która pragnie zaistnieć w roli głowy domu. Ta wibracja numerologiczna daje dobrze poukładane relacje rodzinne.

6.21. Rozwój

Ważny dla Jedynki okres życia to dzieciństwo.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Paulin współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Praktyczna i stabilna Dwójka ukierunkuje dynamiczną Jedynkę. Piątka wprowadzi dodatkową energię twórczą.

6.23. Znak zodiaku

Imię Paulin jest idealne dla urodzonych w znaku Barana, Lwa oraz Skorpiona. Wymienione znaki zodiaku podkreślają indywidualizm osoby, zwłaszcza Baran i Lew, co jest zgodne z wibracją Jedynki. Skorpion również odnajdzie się w tej wibracji. Należy dodać, że Skorpion to znak wojowników.

7. Paulin - dziecko

Osoby noszące imię Paulin w dzieciństwie mogą uchodzić za istoty niedostępne i zamknięte w sobie. To wynik silnego skupienia się na sobie oraz wykonywanych działaniach. W dzieciństwie Paulin ceni się skromność i oszczędność. Osoby o tym imieniu w młodości bardzo szanują posiadane dobra. Są cierpliwe i zdolne do poświęceń dla większości, głównie w sferze niematerialnej.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Paulin - schyłek życia i starość

Imię Paulin niesie schyłek życia z silnym skupieniem się na własnych sprawach. Paulin dąży raczej do utrzymywania dystansu od innych i twardego stąpania po ziemi. Zdobyta wiedza i doświadczenie w młodości pomagają w codziennej egzystencji. Schyłek życia Paulin ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym, stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze