Trwa ładowanie...

Patrycjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Patrycjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Patrycjusz– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Patrycjusz imieniny obchodzi 16 marca, 17 marca, 28 kwietnia, 4 lipca i 24 sierpnia Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Patrycjusza jest 4 lipca.

2. Patrycjusz - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Patrycjuszek, Patrynio, Patrysio, Paciu, Paciek, Paćko, Pati, Pato, Patek, Patryk.

3. Patrycjusz - pochodzenie i znaczenie

To imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa patricius oznaczającego "szlachetnie urodzony, patrycjuszowski".

4. Patrycjusz - odpowiedniki w różnych językach

 • łaciński: Patricius
 • angielski: Patrick
 • niemiecki: Patricius, Patriz
 • francuski: Patrice, Patrick
 • hiszpański: Patricio
 • wloski: Patrizio
 • rosyjski: Patrikej, Patrikij
 • czeski: Patrik, Patricius
 • słoweński - Patrik, Patricije.

5. Patrycjusz - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Aktywność fizyczna w ciąży"
 • Patricio de la Escosura - hiszpański pisarz, polityk, publicysta związany z romantyzmem
 • Józef Patrycjusz Cieszkowski - polski górnik, studiował na uczelniach Śląska i Wielkiej Brytanii, jeden z twórców polskiego słownictwa fachowego w dziedzinie górnictwa
 • Patrycjusz: ojciec Świętego Augustyna (Aureliusza Augustyna z Hippony)
 • Andrzej Patrycy Nidecki - polski humanista, filolog, sekretarz Zygmunta Augusta, później Anny Jagiellonki i Stefana Batorego, autor polemicznych pism antyreformacyjnych, pisarz apologetyczny, wydawca
 • Costantino Patrizi Naro: włoski duchowny, pełnił wiele stanowisk w kurii rzymskiej.

6. Patrycjusz - numerologia

Liczba imienia Patrycjusz wynosi 6.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Szóstka posiada wielką umiejętność budowania głębokich relacji z otoczeniem. Typowa Szóstka to urodzony dyplomata i negocjator, szczególnie ceniona jest jej zdolność współdziałania z innymi. Widoczne jest również oddanie rodzinie i bliskim. Szóstka stworzona została przede wszystkim do życia rodzinnego! Osoba nosząca imię odpowiadające numerologicznej 6 jest realistą i romantykiem w jednym. Optymizm i pogoda ducha nigdy nie opuszczają Szóstek. Liczba imienia 6 niesie z sobą szlachetność i bezinteresowne oddanie sprawie.

6.2. Zawody

Wykorzystujące zdobyte doświadczenie życiowe. Szóstka doskonale realizuje się w firmach rodzinnych oraz w zawodach, gdzie konieczny jest kontakt z ludźmi.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Szóstki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i powietrza. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Planetarnie łączy się Szóstka z wpływem Księżyca i Jowisza. Księżyc silnie podkreśla sferę uczuć i wrażliwości. Jowisz wprowadza łagodność i wyrozumiałość. Wspólnie Księżyc i Jowisz tworzą niezwykle korzystne połączenie, które przynosi w życiu szczęście.

6.5. Pory roku

Lato i zima.

6.6. Miesiące

Czerwiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

Poniedziałek i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 6 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 6. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Srebro, miedź.

6.10. Kamienie

Kamień księżycowy, malachit.

6.11. Kolory

Szaroniebieski i srebrny.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Czartwa pospolita, tarnina, powój polny.

6.14. Drzewa

Figowiec, wiąz.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Pies, konik morski, daniel.

6.16. Runy ochronne

Berkanan, odala.

6.17. Zapachy

Subtelne i egzotyczne np.: lotos, jaśmin, eukaliptus.

6.18. Miejsca istotne

Zabytki, dom rodzinny, ziemia ojczysta, przedszkola i szkoły, stołówki, archiwa.

6.19. Pomyślny kierunek

Północ.

6.20. Życie rodzinne

Szóstka to wibracja, która jak żadna inna liczba posiada doskonałe predyspozycje do założenia rodziny. Numerologiczna szóstka bez rodziny więdnie. Rodzina jest motorem jej działania i rezerwuarem sił.

6.21. Rozwój

Istotny okres dla Szóstki wypada pomiędzy 30. i 45. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Patrycjusz współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 5. Spokojna, nieco powtarzalna i solidna Dwójka da oparcie szukającej ciepła rodzinnego Szóstce. Piątka z doskonałym wyczuciem niuansów doceni wartość Szóstki.

6.23. Znak zodiaku

Imię Patrycjusz jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Raka i Skorpiona. Znaki te obdarzają cechami takimi jak umiłowanie spokoju, podkreślenie silnych związków z bliskimi i z rodziną. Ponadto współgrają z dobrze rozwinięta zmysłowością, wrażliwością i intuicją imienia Patrycjusz.

7. Patrycjusz - dziecko

Osoby noszące imię Patrycjusz w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Patrycjusz - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Patrycjusz ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze