Trwa ładowanie...

Pankracy– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Pankracy– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Pankracy– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Pankracy imieniny obchodzi 3 kwietnia i 12 maja Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Pankracego jest 12 maja.

2. Pankracy - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Pankracek, Pankrac, Pnkracuś, Pankracunio, Kracy, Kracuś, Kracunio, Kracuniek, Pankracko, Panek.

3. Pankracy - pochodzenie i znaczenie

To imię męskie pochodzenia greckiego. Oznacza "wszechmocny", a powstało przez złożenie greckiego słowa pan - "wszystko, wszech-" i kratos "moc, siła". W chrześcijaństwie prawosławnym imię to używane jest jako przydomek Chrystusa. Imię Pankracy posiada również swojego świętego patrona.

4. Pankracy - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina: Pancratius
 • angielski: Pancras
 • niemiecki: Pankratius, Pankratz, Kratzius, Kratz
 • francuski: Pancrace
 • hiszpański: Pancracio
 • włoski: Pankrazio
 • rosyjski: Pankratij
 • czeski: Pankrác
 • slowacki: Pankrác
 • słoweński: Pankracije, Pankratije.

5. Pankracy - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Jak wygląda urlop rodzicielski w Polsce?"
 • Pankracy (imię świeckie Penczo Nikołow Donczew): bułgarski biskup prawosławny
 • Pankracy (imię świeckie Petro Kaszperuk): biskup Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Ukrainiec z pochodzenia
 • Pankracy Klemme - dominikanin, kaznodzieja, osobisty znajomy Marcina Lutra, wybitny przywódca protestantyzmu w Gdańsku
 • Pankraz Labenwolf - niemiecki ludwisarz z epoki renesansu
 • Pancrazio de Pasquale - włoski polityk
 • Pankraz von Sinzenhofen - biskup Ratyzbony w XVI wieku.

6. Pankracy - numerologia

Liczba imienia Pankracy wynosi 8.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna 8 obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych Ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Intuicja pozostaje na drugim planie. Liczba imienia 8 zapewnia funkcjonowanie na wysokim poziomie moralnym, daje zrozumienie porządku społecznego, wzmacnia determinację, a także tworzy tzw. zależności karmiczne, czyli wpływ przeszłości na kształtowany obecnie los, bieżące działanie i jego skutki dla przyszłości. Wibracja numerologicznej Ósemki jest nierozerwalnie związana z reinkarnacją duszy i cyklem wcieleń.

6.2. Zawody

Wykorzystujące determinację i upór w działaniu. Ósemkom szczęście przynosi zajęcie związane z obrotem gotówki i kosztowności np.: praca w banku, lombardzie, silnej korporacji.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Ósemki odpowiada sile połączonych żywiołów ziemi i powietrza. W tej wibracji spotyka się masywna, materialna natura ziemi z ruchliwym i delikatnym powietrzem. W tym przypadku powietrze z powodu swojej ruchliwości jest inspirujące dla masywnej ziemi. Ziemia w zamian nasyca powietrze zmysłowym i oszałamiającym zapachem natury.

6.4. Planety

Numerologiczna Ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus. Te dwie planety łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie bogactwo. Pluton wprowadza do działania determinację, wojowniczość i chęć narzucenia dominacji. Wenus łagodzi obyczaje i wspomaga w przestrzeni budowania korzystnych relacji z innymi ludźmi.

6.5. Pory roku

Wiosna i jesień.

6.6. Miesiące

Maj, przełom października i listopada.

6.7. Dni pomyślne

Piątek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 8 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 2 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Platyna i brąz.

6.10. Kamienie

Magnetyt, szmaragd.

6.11. Kolory

Zielony, purpura.

6.12. Tonacja

Ton g.

6.13. Amulety roślinne

Jaskier ostry (roślina trująca), mak polny, bez czarny.

6.14. Drzewa

Orzech, buk.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Sęp, skorpion, wilk.

6.16. Runy ochronne

Perdo, ingwaz.

6.17. Zapachy

Przyjemne korzenne np.: imbir, zawilec i lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Winnice, ogrody, podziemia, składowiska materiałów do recyklingu, banki, miejsca związane z bogactwem i gromadzonymi dobrami oraz z pięknem ciała i zmysłowością.

6.19. Pomyślny kierunek

Północny wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla rodziny Ósemka zrobi wszystko. Osoby o tym imieniu są gotowe do poświęceń.

6.21. Rozwój

Istotny dla Ósemki okres wypada powyżej 50. roku życia i trwa do początków starości.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Pankracy współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 2 lub 11. Dwójka wzmocni sferę materialną i zmysłową Ósemki. Jedenastka pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy. Uwidoczni ukryte talenty Ósemki i zainspiruje ją do samodzielnego działania.

6.23. Znak zodiaku

To imię jest idealne dla urodzonych w znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Każdy z tych znaków doskonale poradzi sobie z wyzwaniami, jakie w życiu stawia sfera materialna. Znaki Byka, Panny i Koziorożca są związane z praktycznym działaniem. Skorpion podkreśla wspólnotę interesów.

7. Pankracy - dziecko

Osoby noszące imię Pankracy w dzieciństwie mogą być nieprzeniknioną tajemnicą dla otoczenia. Spojrzenie na świat jest w pewnym sensie mistyczne. Jako dzieci osoby o imieniu Pankracy mają gołębie serce i łatwo je zranić. Otaczają opieką każdą żywą istotę. Uwidacznia się wielka wrażliwość i empatia. W młodości występują silne inklinacje twórcze. W pierwszych latach życia niebo sprzyja osobom noszącym to imię, a dobry los pomaga w trudnych sytuacjach.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Pankracy - schyłek życia i starość

Ostatnie lata osoby o imieniu Pankracy spędzą w zaskakujący dla innych sposób. Ujawniają się ukryte zdolności. Niesamowita wrażliwość i empatia skłaniają do poszukiwań duchowych. Pankracy buduje z powodzeniem poczucie własnej wartości. Dobra materialne nie odgrywają tu istotnej roli.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze