Trwa ładowanie...

Pamiętacie słynną "oktomamę"? Ośmioraczki mają już 10 lat, a ich mama przeszła duchową przemianę

"Oktomama", czyli Nadya Suleman, zyskała międzynarodową sławę dzięki swojej niezwykłej ciąży. Porównywano ją do Angeliny Jolie, ponieważ media śledziły jej życie i opiekę nad ośmiorgiem maluchów. Kobieta lubiła szokować, ale to już przeszłość. Trudne doświadczenia życiowe sprawiły, że przeszła całkowitą przemianę. Teraz skupia się na wychowaniu swoich dzieci. A ma ich łącznie 14-ścioro.

Zobacz film: "Urodziła ośmioraczki - rekord Guinnessa"

spis treści

1. Samotnie wychowuje 14-ścioro dzieci

Dekadę temu Nadya Suleman brylowała w mediach i chętnie zdradzała pikantne szczegóły ze swojego prywatnego życia. Teraz jest przykładną matką, która cały swój czas poświęca wychowaniu dzieci. Trudno się dziwić, bowiem kobieta samotnie wychowuje aż 14 dzieci.

Oktomama po urodzeniu ośmioraczków trafiła do księgi rekordów Guinnessa
Oktomama po urodzeniu ośmioraczków trafiła do księgi rekordów Guinnessa (Instagram/nataliesuleman)

Kobieta przyznaje, że z trudem wiąże koniec z końcem przy tak licznym potomstwie, ale najgorszy jest brak czasu.

"Zdarza się, że śpię po 2-3 godziny" – opowiada kobieta.

Macierzyństwo jest dla niej prawdziwą szkołą życia, w której nie brakuje trudnych momentów i doświadczeń, które sprawiły, że Nadya porzuciła karierę i bycie celebrytką, a skupiła się wyłącznie na wychowaniu swoich dzieci.

2. Narodziny matki

Naprawdę nazywa się - Natalie Denise Suleman. Sama była jedynaczką i od dziecka marzyła o dużej rodzinie. Przez lata bezskutecznie starali się z mężem o potomstwo. Szczegółowe badania wykazały, że jej partner jej bezpłodny. Wtedy Nadya próbowała go przekonać do zapłodnienia in vitro i skorzystania z dawcy nasienia, jednak jej mąż nie chciał na to przystać. To zadecydowało o ich rozstaniu, ale Nadya ani na chwilę nie porzuciła marzeń o licznym potomstwie. Postanowiła, że zostanie samotną matką.

Nadya wychowuje 14 dzieci
Nadya wychowuje 14 dzieci (Instagram/nataliesuleman)

W 2001 r. przyszedł na świat jej pierwszy syn Eliasz. Ponad rok później urodziła córeczkę - na tym jednak nie poprzestała. Kiedy okazało się, że jest w ciąży mnogiej i ma urodzić ośmioraczki, była już matką sześciorga dzieci.

Dziś z perspektywy czasu przyznaje, że jej działania były kompletnie irracjonalne i egoistyczne.

"To było niemądre, niedojrzałe i samolubne" - przyznała po latach Nadya Suleman.

3. Była pierwszą kobietą w historii, która urodziła zdrowe ośmioraczki

Początkowo kobieta próbowała zdobyć popularność dzięki swojej niezwykłej ciąży. Występowała w telewizyjnych show i grała w filmach porno. Medialna kariera powodowała jednak, że zaniedbywała obowiązki rodzicielskie.

Oprzytomnienie przyszło, kiedy właściciel mieszkania, które wynajmowała, wyrzucił ją razem z dziećmi na bruk.

Porzuciła medialną karierę dla dzieci
Porzuciła medialną karierę dla dzieci (Instagram/nataliesuleman)

Suleman przyznała w wywiadach, że medialne szaleństwo wokół jej rodziny, nie przynosiło im nic dobrego. Przemianę zaczęła od zmiany imienia z Natalie na Nadyę. Kobieta przestała udzielać się w mediach. Teraz jest po prostu stuprocentową mamą.

4. Mama na cały etat

Nadya mieszka z 14 dzieci w domu z dwoma sypialniami, ale nie narzeka. Ma rodzinę, o jakiej zawsze marzyła. W ich domu wszyscy sobie pomagają. Pełnoetatowa mama przywiązuje dużą wagę do wychowania i prawidłowego odżywiania swoich pociech. Wszyscy są na diecie wegańskiej.

Nadya została kierowcą busa, żeby zawozić dzieci do szkoły
Nadya została kierowcą busa, żeby zawozić dzieci do szkoły (Instagram/nataliesuleman)

Suleman uczy swoje dzieci, jak pomagać i służyć innym. Na przykład w Boże Narodzenie każde dziecko otrzymuje tylko jeden prezent, żeby lepiej doceniać aspekt duchowy, a nie stan posiadania.

Chce, żeby wyrośli na dobrych ludzi
Chce, żeby wyrośli na dobrych ludzi (Instagram/nataliesuleman)

"Skupiam się na takim wychowywaniu dzieci, aby potrafiły pomagać innym ludziom i nie były niewolnikami własnych pragnień" - podkreśla samotna matka.

Większość dzieci to chłopcy, a tylko czwórka spośród rodzeństwa to dziewczynki: Amerah, Calyssa oraz Maliah i Nariyah. Ulubione zajęcia rodzinne to wspólne oglądanie filmów i gra w szachy.

Nadya cały czas dba o aktywność fizyczną
Nadya cały czas dba o aktywność fizyczną (Instragram/nataliesuleman)

Patrząc na jej wygląd i figurę trudno uwierzyć, że kobieta sama urodziła i wychowuje taką gromadkę dzieci.

Tu przeczytasz więcej na temat najsłynniejszych ciąży mnogich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.