Trwa ładowanie...

Pamiętacie czworaczki Davies? Tak teraz wyglądają

Avatar placeholder
26.02.2019 09:42
Czworaczki Davies skończyły 4 lata
Czworaczki Davies skończyły 4 lata (https://www.facebook.com/Life-with-the-Davies-quadruplets-1067222149991410/)

Gdy Katalina Martin poznała Matta Daviesa wiedziała, że to mężczyzna jej życia. Para bardzo chciała mieć wspólne dziecko. Byli już rodzicami dzieci z poprzednich związków. Gdy Katalina zaszła w ciążę okazało się, że nie będą mieć jednego dziecka tylko czworo!

1. Niełatwe starania o dziecko

Katalina i Matt długo starali się o wspólne dziecko. Para wychowywała razem dwójkę dzieci z poprzednich związków – Faith i Calluma. Kolejne testy ciążowe pokazywały negatywny wynik, a Katalina zaczynała powoli tracić nadzieję.

W końcu się udało. Na teście pojawiły się dwie kreski i młoda mama udała się do lekarza żeby potwierdzić ciążę. Odczuwała silny ból brzucha i bała się, że to może zagrozić rozwijającemu się dziecku.

Matt i Katalina w 2015 roku powitali na świecie czworaczki
Matt i Katalina w 2015 roku powitali na świecie czworaczki (https://www.facebook.com/Life-with-the-Davies-quadruplets-1067222149991410/)
Zobacz film: "Niezwykła sesja sześcioraczków Waldrop"

Po otrzymaniu wyników okazało się, że Katalina jest w ciąży z czworaczkami. Szanse na urodzenie czworaczków poczętych w sposób naturalny wynoszą 1 do 700 000. Po otrzymaniu tej wiadomości Katalina i Matt byli w szoku. Przygotowali się do przyjścia na świat jednego dziecka a nie czterech.

Lekarze proponowali parze przeprowadzenie aborcji selektywnej, ponieważ taka ciąża jest dużym zagrożeniem zarówno dla matki, jak i dla rozwijających się płodów. Katalina nie zdecydowała się na takie rozwiązanie.

Czworaczki urodziły się w lutym 2015 roku poprzez cesarskie cięcie. Teraz Sofia, Roman, Aston i Amelia mają już 4 lata.

2. Czworaczki świętują czwarte urodziny

Rodzice czworaczków przyznają, że każde z nich ma inny charakter i inny sposób patrzenia na życie. Dzieci pochodzą z różnych komórek jajowych, dlatego nie są identyczne.

Aston jest zawsze szczęśliwy i uśmiechnięty. Sofia jest bardzo spokojna i uwielbia jeść. Roman, mimo że jest najmniejszy to zwykle robi najwięcej hałasu. Amelia jest tak słodka, że wszyscy się od razu w niej zakochują.

czwarte urodziny czworaczków
czwarte urodziny czworaczków (https://www.facebook.com/Life-with-the-Davies-quadruplets-1067222149991410/)

Katalina przyznaje, że opieka nad czworaczkami nie należy do najłatwiejszych. Ostatnio dzieci uczyły się jeździć na rowerach. Upilnowanie całej czwórki to nie lada wyzwanie.

Gdy Matt i Katalina postanowili się pobrać, dzieci były ich świadkami. To było niesamowite przeżycie dla rodziców i czworaczków. Starsze dzieci również towarzyszyły rodzinie w tym dniu.

Katalina przyznaje, że początkowo nie wyobrażała sobie tego jak ona i Matt dadzą sobie radę z opieką na szóstką dzieci. Teraz jednak nie wyobrażają sobie bez nich życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze