Trwa ładowanie...

Oryginalne dziecko Gerbera obchodzi swoje 93. urodziny

Prawdziwe dziecko Gerbera skończyło 93. lata.
Prawdziwe dziecko Gerbera skończyło 93. lata. (Instagram/annturnercook)

Ann Turner Cook właśnie skończyła 93 lata. To jej twarz od lat firmuje wszystkie produkty Gerbera na całym świecie. Jej wizerunek został uznany za oficjalny znak towarowy marki. Kiedy wykonano szkic, miała tylko cztery miesiące, dziś jest szczęśliwą prababcią.

1. Prawdziwa twarz Gerbera

Wielkie niebieskie oczy, blond loki i charakterystyczna zaciekawiona mina – tę twarz pamiętają chyba wszyscy, którzy choć raz sięgnęli po produkty dla dzieci. Dziecko "ze słoiczków" to właśnie Ann Turner Cook.

Kobieta uważa, że jej wizerunek był tak ciepło przyjęty przez wszystkich, bo ludzie chętnie się z nią identyfikowali. Jak mówi - wyglądała jak typowy, słodki bobas.

"Moi zdaniem przypominałam im ich własne dzieci. Wszyscy mówią: moje dziecko lub mój wnuk wygląda jak dziecko Gerbera. I nie ma tu znaczenia pochodzenie etniczne" – opowiada Ann Turner Cook.

Zobacz film: "Wszystko co przyszła mama powinna wiedzieć o karmieniu piersią"
Jej podobizna stała się na całym świecie symbolem szczęśliwego, zdrowego dziecka.
Jej podobizna stała się na całym świecie symbolem szczęśliwego, zdrowego dziecka. (Instagram/annturnercook)

2. Ludzie się z nią identyfikowali

Kobieta mieszka teraz w Tampie na Florydzie. Wspomina, że szkic z jej podobizną wykonała artystka Dorothy Hope Smith, która była jej sąsiadką i przesłała go do firmy Gerber. Nikt z rodziny nie spodziewał się, że stanie się międzynarodowym symbolem. Podobizna maleńkiej Ann została uznana za oficjalny znak towarowy firmy w 1931 roku.

10 faktów o jedzeniu, które musisz znać
10 faktów o jedzeniu, które musisz znać [10 zdjęć]

W wielu marketach można obecnie znaleźć dział z nieprzetworzonymi produktami ekologicznymi. Warto regularnie

zobacz galerię

Kobieta od najmłodszych lat miała świadomość, że jest dzieckiem Gerbera. Co ciekawe, pieniądze za firmowanie produktów firmy dostała dopiero dwie dekady później. Ale pokaźna kwota wystarczyła jej na zakup domu i pierwszego auta.

"Prawdopodobnie miałam około trzech lat, kiedy matka pokazała mi słoik z jedzeniem dla niemowląt i powiedziała, że to moje zdjęcie. Pomyślałam wtedy, że to całkiem urocze" – wspominała Cook.

Kobieta dostała wynagrodzenie za firmowanie znaków firmy dopiero w latach 50.
Kobieta dostała wynagrodzenie za firmowanie znaków firmy dopiero w latach 50. (Instargram/annturnercook)

Ann Turner Cook jest na emeryturze. Ma czwórkę dzieci i dziś jest już prababcią. Przez lata pracowała jako nauczyciel języka angielskiego. Dziś jest autorką kryminałów. Kobieta skończyła 93 lata, ale wciąż ma taki sam pogodny wyraz twarzy i wielkie, błyszczące oczy.

"Zawsze miałam taki wyraz twarzy" - żartuje.

3. Stała się symbolem firmy

Prezes firmy Gerber Marilyn Knox przyznaje, że "nie ma wątpliwości, że twarz pani Cook odegrała kluczową rolę w sukcesie firmy". Rysunek z podobizną "bobasa" widnieje dziś na fladze w siedzibie firmy w Fremont w stanie Michigan i jest wyryty na kamieniu w pobliżu głównego wejścia do budynku.

Tożsamość pani Cook aż do 1978 r. była utrzymywana w tajemnicy. Niektórzy podejrzewali, że może to być podobizna maleńkiej Elizabeth Taylor.

Ann Turner Cook skończyła 93 lata.
Ann Turner Cook skończyła 93 lata. (Instagram/annturnercook)

Do dziś Gerber co roku organizuje konkursy na swoje "nowe dziecko", które będzie reprezentowało firmę przez kolejne 12 miesięcy. W ubiegłym roku zwyciężczynią została maleńka ciemnowłosa Kairi Yang z Północnej Karoliny.

Kairi Yang została Gerber Baby 2019.
Kairi Yang została Gerber Baby 2019.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze