Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Organizacja Island Dolphin Care

Island Dolphin Care, Inc. (IDC) to organizacja, która ma na celu pomoc dzieciom wymagającym specjalnej opieki. Program organizacji jest skierowany do dzieci z fizycznym, psychicznym lub rozwojowym kalectwem oraz ich rodziców i rodzeństwa. Członkowie Island Dolphin Care są przekonani, iż dzieci ze specyficznymi potrzebami nie tylko mogą, ale wręcz powinny cieszyć się życiem. Odczuwanie przyjemności z wykonywania codziennych czynności mimo problemów zdrowotnych jest możliwe.

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

spis treści

1. Początki Island Dolphin Care

Założycielką Island Dolphin Care jest Deena Hoagland, której niepełnosprawny syn Joe odzyskał zdrowie w wieku trzech lat dzięki pływaniu, ćwiczeniu i przebywaniu w wodzie z delfinami. Po udarze mózgu chłopiec utracił władzę w lewej części ciała. Deena oraz jej mąż Peter przeprowadzili się na Florydę, do Dolphins Plus. Mieli nadzieję, iż zajęcia z delfinami przyniosą efekty. Tradycyjne metody terapii były bowiem nieskuteczne w przypadku Joe. Po przeprowadzce do Dolphins Plus i rozpoczęciu zajęć z delfinami rodzice chłopca bardzo szybko dostrzegli postępy. Kontakt ze zwierzętami był dla Joe ogromną przyjemnością, a wykonywane ćwiczenia poprawiały jego sprawność fizyczną. Ponadto rosło poczucie własnej wartości u chłopca. Pomoc ze strony delfinów, zwłaszcza jednego z nich o imieniu Fonzie, sprawiła, że Joe odzyskał sprawność i pewność siebie. Deena uznała, że skoro zajęcia z delfinami pomogły jej dziecku, istniała duża szansa na to, że taka terapia przyniesie pożądane rezultaty w przypadku innych dzieci.

Zajęcia w Island Dolphin Care
Zajęcia w Island Dolphin Care [2 zdjęcia]

Zajęcia terapeutyczne w wodzie są dla dzieci ogromną przyjemnością.

zobacz galerię

2. Zajęcia z delfinami

Tradycyjne metody terapii niepełnosprawnych dzieci wiążą się ze stresem. Dla kontrastu, praca z delfinami jest dla dzieci znacznie przyjemniejsza. Już od 1990 roku Deena oraz inni terapeuci prowadzą zajęcia z dziećmi ze specyficznymi potrzebami fizycznymi, emocjonalnymi i edukacyjnymi z wielu krajów. Delfiny to idealne zwierzęta na potrzeby terapii – okazują dzieciom wsparcie i bezwarunkową miłość. Zajęcia z delfinami to niezwykłe przeżycie dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki terapii wiele dzieci uczy się wyrażać siebie, a relacje z rodzicami, lekarzami i terapeutami ulegają poprawie.

Pierwszego lutego 2012 roku w godzinach 11:00-17:00 w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Lindego w Poznaniu odbędzie się bezpłatne spotkanie z Island Dolphin Care.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.