Trwa ładowanie...

Organizacja Island Dolphin Care

Island Dolphin Care, Inc. (IDC) to organizacja, która ma na celu pomoc dzieciom wymagającym specjalnej opieki. Program organizacji jest skierowany do dzieci z fizycznym, psychicznym lub rozwojowym kalectwem oraz ich rodziców i rodzeństwa. Członkowie Island Dolphin Care są przekonani, iż dzieci ze specyficznymi potrzebami nie tylko mogą, ale wręcz powinny cieszyć się życiem. Odczuwanie przyjemności z wykonywania codziennych czynności mimo problemów zdrowotnych jest możliwe.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

spis treści

1. Początki Island Dolphin Care

Założycielką Island Dolphin Care jest Deena Hoagland, której niepełnosprawny syn Joe odzyskał zdrowie w wieku trzech lat dzięki pływaniu, ćwiczeniu i przebywaniu w wodzie z delfinami. Po udarze mózgu chłopiec utracił władzę w lewej części ciała. Deena oraz jej mąż Peter przeprowadzili się na Florydę, do Dolphins Plus. Mieli nadzieję, iż zajęcia z delfinami przyniosą efekty. Tradycyjne metody terapii były bowiem nieskuteczne w przypadku Joe. Po przeprowadzce do Dolphins Plus i rozpoczęciu zajęć z delfinami rodzice chłopca bardzo szybko dostrzegli postępy. Kontakt ze zwierzętami był dla Joe ogromną przyjemnością, a wykonywane ćwiczenia poprawiały jego sprawność fizyczną. Ponadto rosło poczucie własnej wartości u chłopca. Pomoc ze strony delfinów, zwłaszcza jednego z nich o imieniu Fonzie, sprawiła, że Joe odzyskał sprawność i pewność siebie. Deena uznała, że skoro zajęcia z delfinami pomogły jej dziecku, istniała duża szansa na to, że taka terapia przyniesie pożądane rezultaty w przypadku innych dzieci.

Zajęcia w Island Dolphin Care
Zajęcia w Island Dolphin Care [2 zdjęcia]

Zajęcia terapeutyczne w wodzie są dla dzieci ogromną przyjemnością.

zobacz galerię

2. Zajęcia z delfinami

Tradycyjne metody terapii niepełnosprawnych dzieci wiążą się ze stresem. Dla kontrastu, praca z delfinami jest dla dzieci znacznie przyjemniejsza. Już od 1990 roku Deena oraz inni terapeuci prowadzą zajęcia z dziećmi ze specyficznymi potrzebami fizycznymi, emocjonalnymi i edukacyjnymi z wielu krajów. Delfiny to idealne zwierzęta na potrzeby terapii – okazują dzieciom wsparcie i bezwarunkową miłość. Zajęcia z delfinami to niezwykłe przeżycie dla niepełnosprawnych dzieci. Dzięki terapii wiele dzieci uczy się wyrażać siebie, a relacje z rodzicami, lekarzami i terapeutami ulegają poprawie.

Pierwszego lutego 2012 roku w godzinach 11:00-17:00 w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Lindego w Poznaniu odbędzie się bezpłatne spotkanie z Island Dolphin Care.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.