Trwa ładowanie...

Olej z wiesiołka na problemy z zajściem w ciążę

Avatar placeholder
15.07.2016 19:48
Olej z wiesiołka na problemy z zajściem w ciążę
Olej z wiesiołka na problemy z zajściem w ciążę (Zdjęcie autorstwa John/(CC BY-SA 2.0))

Mimo postępu medycyny, problem bezpłodności i trudności z zajściem w ciążę pojawiają się bardzo często. Czasem, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia, warto zastosować naturalne metody. Można sięgnąć po olej z wiesiołka, który pozytywnie wpływa na zdrowie kobiet i mężczyzn. Poprawia jakość i ilość płodnego śluzu szyjkowego u kobiety, co ułatwia zapłodnienie.

 

spis treści

1. Właściwości oleju z wiesiołka

Olej z wiesiołka zawiera przede wszystkim rodzaj nienasyconego kwasu tłuszczowego omega-6 (tzw. kwas gamma-linolenowy GLA). Po wniknięciu do organizmu przechodzi różne przemiany, w wyniku których tworzone są korzystne dla zdrowia substancje. Zdrowotne właściwości tego kwasu to:

 

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 3"
  • poprawa przepływu krwi w żyłach;
  • obniżenie lepkości krwi;
  • łagodzenie stanów zapalnych;
  • łagodzenie objawów PMS;
  • obniżenie poziomu cholesterolu we krwi;
  • profilaktyka i leczenie miażdżycy;
  • spowalnianie procesu starzenia się skóry;
  • profilaktyka i leczenie trądziku, łojotoku, egzemy, łuszczycy;
  • obniżenie ciśnienia krwi;
  • profilaktyka i leczenie gośćca;
  • łagodzenie objawów artretyzmu;
  • zapobieganie alergiom skórnym.

Kwas GLA to także prekursor prostaglandyny PGE1. To rodzaj aktywnego biologicznie hormonu, który reguluje niektóre procesy fizjologiczne w ciele człowieka. Jest on obecny między innymi w spermie, a produkowany jest przez pęcherzyki nasienne. Po dotarciu do macicy, hormon ten wywołuje jej skurcze. Pobudza to ruchliwość plemników i ułatwia im dotarcie do jajeczka oraz zapłodnienie.

Najlepszym źródłem kwasu gamma-linolenowego jest właśnie olej wiesiołkowy, a także ogórecznik lekarski i nasiona czarnej porzeczki.

2. Jak stosować olej z wiesiołka na płodność?

Coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciąży - bardzo często wynika to z zaburzeń w produkcji śluzu szyjkowego. Pojawia się w dni płodne u kobiety i pomaga plemnikom przetrwać w kwaśnym środowisku pochwy oraz dostarcza im składników odżywczych, przedłużając ich żywotność.

 

Olej z wiesiołka stosuje się w dawce 1500-3000 mg dziennie. Przyjmuje się go od pierwszego dnia cyklu, czyli pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego, do momentu owulacji. Olej wiesiołkowy odstawiamy w drugiej fazie cyklu (jest to faza lutealna), gdyż prostaglandyna, której poziom podnosi, wywołując skurcze macicy mogłaby po zapłodnieniu doprowadzić do bardzo wczesnego poronienia. Olej znów przyjmujemy dopiero po wystąpieniu miesiączki.

W czasie odstawienia oleju z wiesiołka można stosować olej z siemienia lnianego, tran lub inne bogate źródła kwasów tłuszczowych. Terapia olejem z wiesiołka to naturalna metoda wpływająca na zwiększenie płodności, która zacznie działać po około 2-3 miesiącach kuracji. Dostępny jest w formie płynu lub kapsułek.

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze