Trwa ładowanie...

Ogromna pomyłka podczas USG. Lekarz zobaczył spiralę

Avatar placeholder
02.03.2023 12:11
Myślała, że podczas badania USG widzi spiralę. Prawda okazała się zupełnie inna
Myślała, że podczas badania USG widzi spiralę. Prawda okazała się zupełnie inna (TikTok)

Dla kobiet dostępne jest wiele metod antykoncepcji, a wybór zależy jedynie od preferencji. Czasem jednak dochodzi do nieprawdopodobnych sytuacji, kiedy nawet najbezpieczniejsza z metoda zawodzi i pod sercem kobiety zaczyna rozwijać się dziecko.

spis treści

1. Spirala na USG

Użytkowniczka TikToka taymariee94 cztery miesiące po porodzie udała się na USG. Kiedy podczas badania lekarz zauważył spiralę w jej macicy, młoda mama nie była zaskoczona. Nie wiedziała jeszcze, że doszło do ogromnej pomyłki.

O maluchach, które urodziły się pomimo wkładki domacicznej, słyszymy co jakiś czas. Taymariee94 nie była więc zdziwiona, kiedy lekarz oznajmił jej, że widzi spiralę, choć kobieta cztery miesiące wcześniej urodziła syna.

2. Zaskakująca prawda

Dopiero kolejne badanie ujawniło prawdę. Wkładka domaciczna okazałą się być bliźniaczą ciążą. Taymariee94 podzieliła się swoją historią na TikToku. Na krótkim klipie pokazała zdjęcia z USG, które zmyliły lekarza.

Okazało się, że spirala została odrzucona przez ciało taymariee94, przez co kobieta ponownie zaszła w ciążę. To, co początkowo było brane za wkładkę domaciczną, okazało się być kolejną ciążą, tym razem bliźniaczą.

@taymariee94 The best surprise ever ❤️ #fyp #babiesoftiktok #momsoftiktok #surprise #baby #twins #twinmom #twingirls #babygirls #iudbaby #iudfail #blessings ♬ Here With Me - d4vd

3. Szczęśliwa mama

Młoda mama była kompletnie zszokowana sytuacją, ale szybko doszła do siebie. Ujawniła, że właściwie jest zadowolona z takiego obrotu spraw. Dzięki temu została mamą dwóch uroczych dziewczynek.

Skuteczność wkładki domacicznej szacuje się na poziomie 0,1-0,2 wg wskaźnika Pearla. Jest to jedna z najskuteczniejszych i najwygodniejszych metod, która na wiele lat zabezpiecza przez niechcianą ciążą. Jak jednak pokazuje życie, czasem zdarza się nieprawdopodobne.

(TikTok)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze